Тетяна Матвеєва — голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України

Тетяна Матвеєва — голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України

28 жовтня відбулося засідання пленуму комітету Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України. На порядок денний було винесене питання організації та здійсненню громадського контролю виборними органами обласної організації Профспілки за додержанням законодавства про працю в установах і закладах освіти області.

З доповіддю та презентацією на засіданні пленуму виступила Тетяна Матвеєва — голова обласної організації Профспілки. Насамперед вона відзначила, що питання правового захисту працівників в установах і закладах освіти області конкретизовано та прописано відповідно до норм законодавства про працю в актах соціального партнерства, а саме:

  • регіональній угоді між Чернігівською обласною державною адміністрацією, профспілковими об’єднаннями і господарськими органами області на 2011–2015 роки;
  • угоді між управлінням освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації та обласною організацією Профспілки працівників освіти і науки України на 2012-2015 роки;
  • угодах на рівні районів, міст та колективних договорах навчальних закладів.

Громадський контроль за додержанням законодавства про працю завжди у полі зору ПрофспілкиВажливим показником, який безпосередньо впливає на можливість соціального-економічного захисту працюючих є рівень охоплення колективними договорами, який наразі в області складає 99,6%, в Україні 99,3%. Саме через норми колективних угод обласній організації вдалося закріпити положення, які захищають права тільки членів Профспілки й не стосуються працівників, які не є членами організації, що сприяє мотивації профспілкового членства.

До громадського контролю за дотриманням законодавства про працю в установах та закладах освіти Чернігівської області залучено 995 уповноважених профспілкових представників.

У полі зору профспілкових організацій області постійно перебувають питання здійснення громадського контролю під час проведення оптимізації мережі навчальних закладів. Як наслідок упереджувальної роботи з органами державної влади — на 18 вересня в області закрито тільки 9 шкіл, у яких дійсно нема дітей.

Громадський контроль за додержанням законодавства про працю завжди у полі зору ПрофспілкиГолова обласної організації підкреслила, що найкращий фактор, який впливає на мотивацію профспілкового членства, це конкретні результати роботи Профспілки по захисту прав спілчан. За її словами у досудовому порядку повноважними представниками районних, міських та первинних організацій ВНЗ вдалось захистити у 2012 р. права 126 членів Профспілки на суму 49,8 тис. грн., у 2013 р. — права 331 члена Профспілки на суму 177,4 тис. грн. (не враховуючи випадків, пов’язаних із заборгованістю із зарплати).

У доповіді відмічено, що Профспілкові організації Чернігівської області вживають всіх можливих заходів для захисту прав працівників та своєчасної і в повному обсязі виплати заробітної плати (направлення звернень до органів влади усіх рівнів, моніторинг і виявлення заборгованості, зустрічі з представниками влади, розгляд питань на засіданнях виборних органів із запрошенням представників влади, звернення на «гарячі лінії» органів влади», акції протесту, колективні трудові спори тощо).

Громадський контроль за додержанням законодавства про працю завжди у полі зору ПрофспілкиПриємно відзначити, що президія Центрального комітету Профспілки 25 вересня 2014 року постановила схвалити досвід роботи Чернігівської обласної організації Профспілки по здійсненню громадського контролю за додержанням законодавства про працю.

У обговоренні доповіді взяли участь голова Городнянської районної організації Мироненко Геннадій, голова Ніжинської районної організації Чеботаєва Інга, голова первинної профспілкової організації працівників Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Лейберов Олексій, голова Менської районної організації Кулагін Віктор та голова первинної профспілкової організації Ніжинської ЗОШ № 13 Штайнеккер Наталія.

Після обговорення було прийнято відповідну постанову, яка направлена на посилення громадського контролю за додержанням законодавства про працю на всіх рівнях організації.

На пленумі були внесені зміни до показників бюджету комітету обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України на 2014 рік, де окремою статтею виділено кошти на адресну допомогу учасникам АТО та їх сім’ям. Зміни також були внесені і до постанови пленуму комітету обласної організації від 28 березня 2014 року «Про організацію звітів і виборів в організаційних ланках Профспілки, підготовку до обласної звітно-виборної конференції».

Віра Савченко - голова Ічнянської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України

Віра Савченко – голова Ічнянської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України

Геннадій Мироненко - голова Городнянської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України

Геннадій Мироненко – голова Городнянської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України

Віктор Кулагін - голова Менської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України

Віктор Кулагін – голова Менської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України

Інга Чеботаєва - голова Ніжинської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України

Інга Чеботаєва – голова Ніжинської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України

Олексій Лейберов - голова первинної профспілкової організації працівників Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя

Олексій Лейберов – голова первинної профспілкової організації працівників Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя

Наталія Штайнеккер - голова первинної профспілкової організації Ніжинської ЗОШ № 13

Наталія Штайнеккер – голова первинної профспілкової організації Ніжинської ЗОШ № 13

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>