Верховна Рада Голові Верховної Ради України

                                Разумкову Д.О.

Шановний Дмитре Олександровичу

Чернігівська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України  звертається до Вас з приводу проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)», реєстраційний № 2681 від 27.12.2019, внесеного народними депутатами України Г.М. Третьяковою і іншими та з вимогою  відставки депутата Верховної Ради Третьякової Галини Миколаївни з посади  голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Законопроект під реєстраційним  № 2681 передбачає суттєве обмеження прав і гарантій діяльності профспілок, визначених національним та міжнародним законодавством.

Електронна петиція на сайті Верховної Ради України «Про не розгляд законопроекту № 2681 як такого, що порушує права профспілок в Україні» – набрала більше  25 тисяч підписів – необхідну їх кількість для зняття з розгляду. Але парламентським Комітетом з питань соціальної політики та захисту прав ветеранівне підтримано конструктивні пропозиції представників профспілок, проігноровано думку громадськості щодо необхідності відтермінування подання законопроекту 2681 на розгляд Ради та необхідність його доопрацювання.

За ініціативи Третьякової Г.М. було також внесено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення» (реєстр. № 3515 від 20.05.2020), що  передбачає зміни до статті 61 закону «Про освіту»,  якими звужуються права педагогічних і науково-педагогічних працівників на рівень оплати праці, що заборонено статтею 22 Конституції України.

 Вона була ініціатором проєкту Закону України «Про працю» (№2708), який всупереч Конституції України та міжнародному законодавству, знищує соціальні  гарантії працівників та позбавляє профспілки  механізму захисту прав працівників, важелів впливу на регулювання трудових відносин.

Звертаємося до Вас, шановний Дмитре Олександровичу,  з вимогою не допустити включення зазначеного законопроекту до порядку денного з метою виправлення проблемних положень законопроекту і недопущення порушень законодавства України та міжнародних угод та вирішення  критичної ситуації, якасклалася внаслідок необґрунтованої спроби окремих представників політичної сили«Слуга народу» через законодавчі ініціативи знищити профспілки в Україні, що єпорушенням основоположного права людини на свободу асоціації.

А також вимагаємо відставку голови комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Третьякової Галини Миколаївни за просування антинародних законопроектів,  провокування соціальних збурень в Україні та протистояння між суспільством і державною владою.

Голова обласної організації                                                                                                                     Т.А. Матвеєва

 0001 (21)

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>