1В умовах введення карантину в країні Козелецька районна організація Профспілки працівників освіти і науки України організовує свою роботу в новому форматі. Зокрема, засідання президії райкому профспілки проводиться у формі опитувального голосування з попереднім обговоренням проектів постанов низки питань. Дистанційно проходило навчання профспілкових активістів, що є ключовим елементом успішного функціонування профспілкової організації.

З перших днів оголошення карантину стало зрозуміло, що коронавірусна хвороба – це не те, з чим варто жартувати. Але життя продовжується. І попри всі негаразди і труднощі, найголовнішим завданням профспілки був і залишається захист прав та інтересів спілчан, посилення контролю за виконання колективних договорів під час карантину в частині гарантування виплати заробітної плати, режиму й охорони праці, надання відпусток членам профспілки за їх потребою в межах діючого законодавства, забезпечення працівників засобами захисту тощо. Тому і постало питання провести семінар-навчання для голів профспілкових організацій, дотримуючись всіх протиепідемічних заходів, пов’язаних з COVID- 19. Адже саме в цей час профспілковим лідерам, як ніколи, потрібно не ординарно мислити та приймати нестандартні рішення, досконало знаючи законодавчо-нормативну базу аби надавати всебічну підтримку та допомогу членам профспілки.

IMG_20201001_111926Навчальна програма включала два тематичних блоки: колективний договір як результат соціального діалогу на рівні трудового колективу, як інструмент захисту працівників та організація проведення атестації педагогічних працівників у 2020-2021 навчальному році.

Відкриваючи семінар, який відбувся 1 жовтня, голова районної організації профспілки працівників освіти Надія Бобруйко зазначила, що навчатися сьогодні – це завжди розвиток на позитивні перетворення. А у профспілці, яка щодня працює з людьми, це дуже важливо, адже час вимагає змін і уміння вирішувати різні складні життєві ситуації.

Надзвичайно корисною була участь у семінарі завідувачки відділом соціально-правового захисту і економічних питань Федерації профспілок Чернігівської області Тамари Назіної, яка зупинилася на сучасних тенденціях в оплаті праці освітян. Значна увага у виступі Тамари Григорівни була приділена робочому часу і часу відпочинку працюючого, підсумковому обліку робочого часу, відпусткам, правам та гарантіям працівників відповідно до колективного договору. Крім того, голови профспілкових організацій отримали фахові відповіді на поставлені питання щодо практичного застосування Законів України про працю.

IMG_20201001_111940Зацікавила учасників інформація голови Федерації профспілок Чернігівської області Ігоря Москаленка, який ознайомив голів профспілкових організацій з роботою ФПО та завданнями, які необхідно вирішувати зараз та в майбутньому, розуміння ролі профспілки в сучасних умовах розвитку держави та суспільства.

Наступна частина навчання була присвячена питанням щодо організації та проведення атестації педагогічних працівників в закладах освіти. Акцентувалася увага на особливих випадках атестації та Порядку загального обсягу годин при проходженні підвищення кваліфікації педагогічних працівників в передатестаційний період.

Підбиваючи підсумки семінару, голова районної організації Надія Бобруйко підкреслила, що у роботі профспілки багато що залежить від співпраці з керівником навчального закладу. Коли між ними виникає cправжній соціальний діалог, тісна взаємодія і підтримка, тоді формується сильна команда, на яку можна покластися у вирішенні будь-яких питань.

                                                  Тамара Вульвач, заступник голови Козелецької

                                                   районної організації Профспілки працівників

                                                   освіти і науки України

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>