изображение_viber_2020-10-09_18-36-07Чергове засідання президії комітету обласної організації

Відбулося  чергове засідання президії   комітету Чернігівської  обласної організації Профспілки  з дотриманням усіх вимог карантину.

изображение_viber_2020-10-09_18-36-58Президія заслухала питання забезпечення підготовки закладів дошкільної та загальної середньої освіти, обласних  інтернатних закладів  до організованого початку 2020-2021 навчального року та створення належних умов для їх роботи.

 В інформації з даного питання зазначалося, що в області налічується 447 закладів дошкільної освіти та 461 заклад загальної середньої освіти.  За рік кількість закладів загальної середньої освіти скоротилася на 35 (30 – у сільській місцевості і 5 – у міській), у той же час  за цей період відкрито 4 заклади дошкільної  освіти, але за останні 7 років народжуваність дітей по області знижується, тому з часом може виникнути проблема закриття закладів та скорочення штатів.

 Основною причиною закриття закладів загальної середньої  освіти у сільській місцевості є демографічна. Органи місцевого самоврядування у більшості випадків припиняють ЗЗСО, у яких кількість учнів знижується до рівня 24 і менше, користуючись при цьому п.4 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». У той же час занепокоєння викликає закриття закладів з економічних причин, коли органи місцевого самоврядування керуються не інтересами учнів, а ставлять за мету лише зменшити видатки за освіту.

изображение_viber_2020-10-09_18-37-05У 2020 році вперше заклади загальної середньої освіти розпочали навчальний рік за новим Законом України «Про повну загальну середню освіту». Реалізація цього  Закону показала, що ряд його норм по-своєму тлумачиться Міністерством освіти і науки України, зокрема, щодо розміру доплат, діяльності методичних кабінетів,  трудових договорів з пенсіонерами. Виникають складнощі застосування норм нового Порядку підвищення кваліфікації  педагогічних та науково-педагогічних працівників.

У ході обговорення даного питання члени президії  відмітили, що Чернігівська обласна організація долучалася до громадського обговорення проекту  Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників  та вносила до нього свої зауваження . Позиція обласної організації вберегла методичні кабінети від масової ліквідації та зберегла робочі місця десяткам членів Профспілки.

Президія зазначила, що обком Профспілки неодноразово надавав роз’яснення організаційним ланкам щодо порядку переведення пенсіонерів та керівників на строкові трудові договори та розміщувала їх на сайті організації. У результаті вдалося максимально утримати роботодавців  від порушень, зокрема, від переведення на строкові трудові договори  тих працівників, переведення яких Закон не вимагає. У червні 2020 року на строкові трудові договори переведено 1496 педагогів, з яких членів Профспілки – 1038.

Обласній організації Профспілки та її організаційним  ланкам  вдалося забезпечити дотримання трудових прав спілчан  при завершенні 2019-2010 навчального року в умовах карантину, виконання колективних договорів і угод в частині гарантій працівникам  під час карантину. Середній розмір надбавки за престижність педагогічної праці станом на жовтень  2020 року, у порівнянні з початком навчального року, не змінився. Винагорода за сумлінну працю  до Дня працівників освіти  виплачена не усіма роботодавцями, але її середній розмір перевищив минулорічний.

изображение_viber_2020-10-09_18-36-40Поряд з цим, відмітили члени  президії, в області з’явилася заборгованість із заробітної плати, що викликано рядом причин: нерівномірність розподілу доходів бюджетів у зв’язку зі створенням ОТГ, невиконання доходної частини бюджетів у зв’язку з карантином тощо.  Станом на 01.10.2020 року вона складає  10999, 4 тис. грн.

Президія прийняла рішення направити повторні звернення до органів влади  та продовжити переговори з усіма представниками владних структур щодо погашення заборгованості із заробітної плати працівникам закладів освіти та зобов’язала профспілкові організації районів, міст, територіальних громад контролювати наміри органів місцевого самоврядування закривати заклади освіти з причин економії коштів,  дотримання роботодавцями законодавства з оплати праці в умовах карантину, виконання ними ст. 24  Закону України «Про повну загальну середню освіту».

Президія затвердила план навчання профспілкових кадрів і активу обласної організації у 2020-2021 навчальному році,  призначила стипендії обкому Профспілки кращим профспілковим активістам-студентам та розглянула ряд інших питань, з яких були прийняті відповідні постанови.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>