Навесні кожного року стало доброю традицією проведення семінарів голів первинних профспілкових організацій Бобровицького та Козелецького районів Чернігівської області на базі Навчально-методичного центру профспілок. На навчанні представники двох районів області отримують нові знання для успішної діяльності первинних організацій та обмінюються досвідом своєї роботи.

Відкриваючи навчання, Тетяна Матвеєва — голова обласної організації Профспілки, змалювала загальну картину щодо ситуації в галузі, а також охарактеризувала основні напрямки діяльності профспілкових організацій. Торкнулася вона і нещодавно ухваленої постанови Кабміну про встановлення посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС. Було наголошено, що цим рішенням Профспілка домоглася хоч і незначного, але все-таки збільшення рівня оплати праці освітян.

Олексій Лугина, юрисконсульт обласної організації Профспілки зупинився на організації та здійсненні громадського контролю виборними органами Профспілки за додержанням законодавства про працю. Зокрема були розглянуті питання атестації педагогічних працівників, колективних договорів і угод, розподілу педагогічного навантаження, ролі первинних профспілкових організацій у правовому захисті членів Профспілки.

На закінчення першого навчального дня учасники семінару взяли участь у практичному занятті по роботі з сайтом обласної організації Профспілки, яке провів Віталій Копиш, спеціаліст апарату обкому. Голови первинних профспілкових організацій ознайомилися зі структурою та можливостями веб-ресурсу, отримали рекомендації щодо пошуку необхідної інформації та розміщення власних повідомлень на сайті.

Далі профспілкові лідери заглибилися у вивчення питань організаційної роботи в первинній профспілковій організації. Відповідне заняття провела Ніна Дудка . Логічним продовженням цієї теми стала організація ділової гри “Проведення профспілкових зборів та засідання профкому”, в ході якої учасники навчання мали змогу на практиці закріпити отримані знання і проаналізувати усі проблемні ситуації.

 

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>