1-3 квітня працівники Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України відвідували навчальні заклади Городнянського району з метою підготовки на пленум обкому питання про організацію та здійснення громадського контролю комітетами первинних та районної організацій Профспілки за додержанням законодавства про працю. По завершенню підготовки питання 4 квітня в районі проведене навчання.

Перед головами первинних організацій закладів освіти Городнянщини виступила заступник голови обласної організації Профспілки Ніна Дудка, яка зупинилась на питаннях організаційної роботи. Вона підвела підсумки відвідувань організацій, а також вручила нагороду голові первинної профспілкової організації Хоробицької ЗОШ І-ІІІ ст. Оксані Лозбень. Організація, яку вона очолює, визнана однією з кращих у рамках обласного огляду-конкурсу на кращу районну, міську, вузівську організації.

Юрисконсульт обласної організації Профспілки Олексій Лугина наголосив головам первинних організацій Профспілки на необхідності прийняття колективних договорів, як важливого інструменту регулювання соціально-економічних і трудових відносин, а також розкрив роль первинних профорганізацій у правовому захисті спілчан.

Далі навчання продовжилось спільно з керівниками навчальних закладів району, на якому були присутні заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних питань Петро Буйний та начальник відділу освіти Юрій Денисенко. Юрисконсульт обласної організації Профспілки Олексій Лугина проінформував про щойно прийняту Урядом постанову про підвищення з 1 січня цього року посадових окладів працівникам бюджетних галузей та про роботу, яка проводилась Федерацію профспілок України з метою прийняття цієї постанови. На спільному навчанні також було розглянуте таке актуальне питання сьогодення як оптимізація мережі навчальних закладів. Олексій Лугина наголосив на необхідності дотримання прав працівників в процесі реформування мережі освітніх установ та врахуванні вимог всіх існуючих нормативних актів з цього питання. Також він зупинився на економічному обґрунтуванні подальшого закриття шкіл, зокрема, закладів, у яких кількість учнів перевищує кількість місць у шкільному автобусі, а також врахуванні всіх витрат на утримання шкільних автобусів. Голова Городнянської районної організації Профспілки Геннадій Мироненко ознайомив присутніх із власними розрахунками економії бюджетних коштів та ситуацією, пов’язаною з фінансуванням освіти району.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>