IMG_1208Відбулося чергове засідання президії комітету Чернігівської обласної організації. На порядок денний було винесене питання про діяльність структурних ланок обласної організації в умовах змін законодавства та Статуту Профспілки. Члени президії заслухали інформацію з даного питання і відмітили його актуальність. В інформації зроблено детальний аналіз дій організаційних ланок у зв’язку з державною реєстрацією Статуту Профспілки працівників освіти і науки України(в новій редакції) та змінами у законодавстві. Усі організаційні ланки обласної організації провели значну роботу щодо реалізації відповідних змін.

У лютому 2021 року обком Профспілки з метою інформування та навчання голів організаційних ланок з даного питання провів семінар та надав кожній організації Інформаційний вісник «Основні напрямки фінансової діяльності профспілкових організацій в нових умовах ».

У зв’язку із проведенням адміністративно-територіальної реформи та створенням первинних організацій територіальних громад виникла необхідність ліквідації районних організацій Профспілки, які опинилися у складі укрупнених районів. Таких районних організацій на сьогодні 10, і у складі цих районних організацій уже створені первинні профспілкові організації територіальних громад.

Інші районні організації повністю поглинули первинні профспілкові організації установ і закладів освіти Срібнянської, Варвинської, Талалаївської, Менської, Сосницької, Сновської та Куликівської територіальних громад.

Станом на 01.05.2021 року в обласній організації створено 49 організацій Профспілки працівників освіти і науки України у територіальних громадах. У її складі залишилося 5 районних організацій, назва яких співпадає з назвами укрупнених районів. На них виходять первинні профспілкові організації територіальних громад, які входили до структури цих районних організацій. Всього таких організацій – 14.

Безпосередньо на обласну організацію станом на цей же період виходять 5 міських організацій, 3 селищні організації, 18 первинних профспілкових організацій територіальних громад. Інші первинні профспілкові організації територіальних громад стоять на обліку тих районних організацій, які підлягають ліквідації. Таких організацій – 9.

Для початку процесу ліквідації необхідно провести ряд заходів для самостійної діяльності первинних профспілкових організацій територіальних громад, які виходять із підпорядкування районній організації.

З цією метою обкомом Профспілки було розроблено перелік питань, які повинні вирішити профспілкові організації, що створені в територіальних громадах, по організації їх діяльності та надано зразки документів для здійснення цих дій.

Станом на 01.05.2021 року усі первинні профспілкові організації територіальних громад відкрили банківські рахунки, здійснили реєстрацію в органах державної податкової служби України.

У зв’язку з внесенням змін до Податкового кодексу України структурні ланки обласної організації прозвітувалися перед контролюючими органами у встановленому порядку для усіх неприбуткових організацій, починаючи зі звітного (податкового) періоду – 2020 рік.

Після організації діяльності первинних профспілкових організацій територіальних громад відповідно до трудового законодавства та Податкового кодексу України постає питання про початок ліквідації районних організацій. Обласним комітетом розроблено алгоритм цих дій.

З даного питання президія прийняла постанову і рекомендувала організаційним ланкам завершити реформування структури обласної організації до грудня 2021 року.

Наступне питання, яке обговорили члени президії, – оздоровлення дітей членів Профспілки влітку 2021 року. Прийнято рішення оздоровити дітей у дитячих позаміських закладах оздоровлення та відпочинку «Маяк» с. Рибаківка та «Пуща Водиця» м. Київ.

Президія розглянула інші робочі питання і прийняла відповідні рішення.

IMG_1202

IMG_1205

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>