fpu_zizd1-82VIIІ З’їзд найчисельнішого національного профоб’єднання – Федерації професійних спілок України відбувся 25 травня 2021 року у Києві у Міжнародному центрі культури та мистецтв профспілок України «Жовтневий палац».

У роботі З’їзду взяли участь 340 делегатів від 45 всеукраїнських профспілок та 25 територіальних профоб’єднань, керівники центральних органів державної влади та управління, соціальні партнери, представники громадських організацій.

У режимі відеоконференції до учасників форуму з вітальними словами звернулися керівники міжнародних профспілкових об’єднань та національних профцентрів зарубіжних країн, серед них – Лука Вісентіні, Генеральний секретар Європейської конфедерації профспілок, Генеральний секретар Пан’європейської регіональної ради МКП, Шаран Барроу, Генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок, Марія Хелена Андре, директор Бюро Міжнародної організації праці з питань діяльності трудящих та ін.

Свої вітання передали Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, голова  Національної служби посередництва і примирення Олександр Окіс, також виступили народні депутати, запрошені.

З доповідями про роботу Ради ФПУ за останні п’ять років та Стратегією діяльності ФПУ на наступний період виступив Голова Федерації професійних спілок України Григорій Осовий.

У доповіді наголошувалося, що для захисту економічних інтересів працівників ФПУ разом з об’єднаннями роботодавців активно обстоювала позиції щодо пріоритетного розвитку вітчизняного виробництва. Важливим завданням було і залишається створення умов для гідної праці та справедливої оплати, боротьба з заборгованістю із заробітної плати сотень тисяч працівників.

Значну частину Стратегії присвячено розвитку профспілкового руху в сучасних умовах, зміцненню потенціалу Федерації профспілок як національного профцентру, який вибудовує найпершу лінію захисту прав працівників і профспілок. Адже ФПУ виконує місію представництва інтересів працівників і спілчан у відносинах з Урядом, Верховною Радою, всеукраїнськими об’єднаннями роботодавців.

У нинішні складні часи, які переживає Україна і світ, зокрема долаючи наслідки пандемії, викликаною COVID-19, як ніколи потрібні злагода, солідарність суспільства і порозуміння влади, бізнесу й профспілок для того, аби подолати кризу й крок за кроком будувати краще майбутнє для людей.
fpu_zizd1

ФПУ й надалі братиме участь у діяльності Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС, Східного партнерства, об’єднанні зусиль з іншими громадськими організаціями, коли йдеться про захист громадянських прав і свобод, протидію корупції, прийняття законів «Про референдум», «Про мирні зібрання», «Про публічні консультації» тощо.

«Це наша позиція і наша готовність до дій. Незмінним залишається наш лозунг: «Гідність людині, працю Україні, добробут родині!», – сказав Григорій Осовий.

У обговоренні взяли участь делегати З’їзду – заступники Голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Романюк та Ольга Чабанюк. У своєму виступі вони наголосили на командній ефективній роботі профспілок задля добробуту спілчан та молоді.

«Федерація профспілок України – це майданчик через який громадяни України – члени профспілок можуть і зобов’язані захищати права і свободи людини, гідні умови праці та рівень життя, розвивати і зміцнювати демократичну, соціальну, правову державу», – зазначив у виступі заступник Голови Профспілки Сергій Романюк.

Він наголосив, що сьогодні Федерація має налагодити належні комунікації як з владними інституціями, так із членами профспілок щодо дотримання гарантій, відстоювати забезпечення координації галузевих профспілок, ефективне представництво членів профспілки в органах влади та розроблення стратегії розширення профспілкового членства.

«Лише такі кроки можуть повернути довіру до профспілок, сприятимуть нарощуванню як профспілкового членства, так і добробуту українців», – завершив свій виступ Сергій Романюк.

Про залучення молоді до розвитку профспілкового руху в країні та прийнятті відповідальних рішень закликала заступниця Голови Профспілки Ольга Чабанюк.

«Народ, який думає на один рік – вирощує хліб; народ, який думає на десять років – вирощує сади; народ, який думає на сто років – вирощує молоде покоління», – процитувала народну мудрість Ольга Чабанюк.

З’їзд заслухав звітні доповіді Ради, Статутної та Контрольно-ревізійної комісій ФПУ та обговоривши їх прийняв відповідні постанови.

Після цього було обговорено питання про обрання Голови ФПУ. До списку кандидатур було включено Григорія Осового –Голову ФПУ та Володимира Саєнка – заступника Голови ФПУ.

Заслухавши виступи претендентів на посаду Голови ФПУ, шляхом відкритого голосування 271 голосами на посаду Голови ФПУ обрано Григорія Осового. З’їзд ухвалив із зазначеного питання постанову.

Новообраний Голова ФПУ подякував за підтримку та висловив готовність працювати разом з усіма спілчанами над втіленням у життя рішень З’їзду, спрямованих на вирішення найбільш актуальних соціально-економічних та трудових питань.
fpu_zizd1-133

Заступниками Голови ФПУ обрано Володимира Саєнка, Олександра Шубіна, Євгена Драп’ятого та Василя Андреєва.

Наступним питанням порядку денного було розглянуто «Про зміни до Статуту Федерації професійних спілок України». З цього питання доповідав заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий. Було прийнято постанову З’їзду щодо затвердження звіту Статутної комісії ФПУ. Головою Статутної комісії ФПУ обрано заступницю Голови Профспілки працівників освіти і науки України Любов Гарбаренко.

Ще одним своїм рішенням З’їзд затвердив Стратегію діяльності ФПУ на 2021-2026 роки «Час дій та якісних змін».

За рекомендацією Ради ФПУ делегати прийняли Заяву про припинення наступу на трудові права працівників і профспілок» та Резолюцію «Новому поколінню – нові можливості».

Одразу після завершення З’їзду відбулося перше організаційне засідання нового складу Ради ФПУ.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>