1571853102_prez_23_10-2Освіта має бути пріоритетом у державній політиці – такими словами Голова Профспілки Георгій Труханов розпочав роботу президії ЦК Профспілки, яка відбулася у Києві сьогодні, 23 жовтня 2019 року.

На порядок денний було винесено ряд актуальних питань, серед них – видатки на освіту у державному бюджеті 2020, обсяги освітньої субвенції, законодавство у сфері освіти та зміни у ньому, збереження мережі шкіл, хід звітно-виборної кампанії у областях, формування іміджу Профспілки та ряд інших внутрішньоспілкових питань.

Насамперед Георгій Труханов, заступники Голови Профспілки – Сергій Романюк, Ольга Чабанюк, Володимир Цвих, Сергій Пугачов – поінформували про зустріч з соціальними партнерами – міністром освіти і науки України Ганною Новосад та головою Комітету питань освіти, науки та інновацій ВРУ Сергієм Бабаком, яка відбулася 22 жовтня цього року.

Голови обласних організацій – Лідія Дулуб та Сергій Козорог поінформували про зустрічі міністра з освітянами у Харкові та Дніпрі.

Президія ЦК визначила тактику дій у поточній суспільно-політичній ситуації та організації спільних заходів щодо відстоювання належного фінансування освіти у головному кошторисі країни, питань оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників, студентських стипендій та створення належних умов для праці та навчання.

Жваву дискусію викликали обговорення проектів законів «Про загальну середню освіту» та зміни до Бюджетного кодексу України. У дискусіях активну участь взяла голова Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Тетяна Матвеєва.

Президія ЦК Профспілки обговорила питання недопущення звуження трудових та соціально-економічних прав педагогів шляхом збільшення тривалості робочого часу, висловилася проти ліквідації сільських шкіл, відміни надбавок та доплат, звільнення педагогів-пенсіонерів тощо.

Було відзначено, що Профспілка уже напрацювала ряд пропозиції до означених законопроектів, які спрямовано у профільний парламентський комітет з вимогою врахувати їх при розгляді у Верховній Раді.

Питання іміджу організації та інформування суспільства про дії Профспілки на усіх рівнях також було заслухано на засіданні президії. Зокрема, доповідачка з питання – Інна Михальченко (завідувачка відділу інформаційного забезпечення та комунікацій апарату ЦК Профспілки) наголосила, що успішна інформаційна діяльність – це налагоджена система інформаційної політики та її реалізація спільно з організаційними ланками. А правдива інформація – є одним із важелів усвідомленого профспілкового членства.

Заступник Голови Профспілки Любов Гарбаренко доповіла про хід звітно-виборної кампанії у регіонах та підбила підсумки роботи щодо оздоровлення і відпочинку дітей у 2019 році.

На завершення роботи президія прийняла відповідні постанови за усіма питаннями порядку денного.

1571852772_prez_23_10-58

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Tagged with:
 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>