IMG_4137Минулого тижня відбулося чергове засідання президії комітету Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Президія розглянула питання про роботу органів управління освітою Срібнянської селищної ради, районної державної адміністрації та роботу районної організації Профспілки щодо забезпечення прав педагогічних працівників на оплату праці, встановлення доплат, надбавок, винагород. З інформацією про забезпечення прав працівників на оплату праці виступили Віталій Никоненко – начальник відділу освіти, молоді та спорту Срібнянської селищної ради та Катерина Вернигорова-Грома- голова Срібнянської районної організації Профспілки.

Члени президії, заслухавши інформацію з даного питання, відмітили прагнення відділів освіти, молоді та спорту Срібнянської селищної ради та освіти, cім’ї, молоді та спорту Срібнянської районної державної адміністрації здійснювати оплату праці працівникам освіти згідно із законодавством. Ні в районі, ні в ОТГ не вбачається намірів роботодавців економити кошти за рахунок не встановлення передбачених законодавством виплат.

У Срібнянській ОТГ має місце збалансованість доходів і видатків з освітньої субвенції, про що свідчить відсутність її залишку. Заборгованості із заробітної плати ні по освітній субвенції, ні по місцевому бюджету нема. Педагогічним працівникам виплачуються: підвищення за педагогічні звання, 10-% підвищення як по освітній субвенції, так і по місцевому бюджету, надбавки за вислугу років, надбавки за престижність у розмірі 10 %, а керівникам, заступникам і вчителям, які працюють по НУШ – 20 %, доплати за різні види педагогічної діяльності, заміна відсутніх педпрацівників, індексація.

Поряд з цим Срібнянська районна організація Профспілки організації проводила роботу щодо забезпечення прав педагогічних працівників на оплату праці, встановлення доплат, надбавок, винагород. З цією метою надсилалися листи начальнику районного відділу освіти, голові Срібнянської районної ради, голові постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності районної ради, до Срібнянської селищної ради щодо підвищення заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної освіти та районного методичного кабінету за рахунок надбавок за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи тощо відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України та ЦК Профспілки.

У той же час під час підготовки питання на засідання президії виявлені порушення, які пов’язані з незнанням деяких норм законодавства або неправильним їх застосуванням.

З даного питання президія прийняла постанову, якою передбачено ліквідувати виявлені недоліки і здійснити перерахунки заробітної плати педагогічним і непедагогічним працівникам відповідно до Закону України «Про оплату праці» та забезпечити виконання Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти за № 102.

З огляду на ситуацію, яка склалася у державі внаслідок прагнення деяких депутатів переглянути систему оплати праці педагогічних працівників президія прийнялазвернення до голови комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, народних депутатів України від Чернігівщини з метою недопущення погіршення оплати праці педагогічних працівників при прийнятті проектів Законів України «Про повну загальну середню освіту», «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», Про Державний бюджет України на 2020 рік» № 2000 від 15.09.2019 .

Друге звернення президія прийняла до Міністерства освіти і науки України щодо встановлення класного керівництва у класах з індивідуальною формою навчання .

Також члени президії звернутися до Міністерства освіти і науки України, Комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо неприйнятності пропозицій галузевого Міністерства встановити кількість учнів у закладі загальної середньої освіти, менше якої він не фінансуватиметься за рахунок освітньої субвенції.

Наступним рішенням президія затвердила план навчання профспілкових кадрів і активу Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України у 2018-2019 навчальному році.

Президія розглянула ще ряд питань з організаційної, фінансової та правової роботи і прийняла відповідні рішення.

IMG_4129IMG_4130

 

Tagged with:
 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>