Пленум та президія Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України: огляд подій22-23 березня 2017 року у Києві відбулися засідання президії та пленуму ЦК Профспілки. Заходи пройшли під головуванням Георгія Труханова, голови Профспілки працівників освіти і науки України та за участю голів структурних ланок. Активну участь у засіданнях та обговореннях взяла Тетяна Матвеєва — голова Чернігівської обласної організації Профспілки.

На засіданні президії були обговорені питання імплементації змін до Статуту Профспілки в умовах децентралізації влади, реформування освітньої галузі, змін в податковому законодавстві та інше.

Зокрема, у своєму виступі Любов Гарбаренко — заступник голови Профспілки зазначила, що сьогодні у 24 областях вже створено і діють 366 об’єднаних територіальних громад. У 355 ОТГ є організаційні ланки та збережена структура побудови галузевої Профспілки. Також було підкреслено, що питання діяльності оргланок Профспілки в умовах децентралізації перебуває під постійною увагою виборних органів усіх рівнів.

Пленум та президія Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України: огляд подійДалі президія заслухала інформацію про основні статистичні дані Профспілки працівників освіти і науки України за 2016 рік. Так, станом на 1 січня 2017 року територіальними організаціями Профспілки є 24 обласні та Київська міська організація, а Профспілка освітян об’єднує понад 1 мільйон 644 тисячі працівників галузі та студентства.

На порядок денний пленуму ЦК Профспілки було винесено питання щодо роботи та завдань організаційних ланок профспілки з представництва, захисту та фінансового забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки в сучасних умовах.

Доповідь з питання виголосив заступник Голови Профспілки Сергій Романюк. Він, зокрема відзначив, що зараз організації доводиться працювати в умовах широкомасштабних змін у трудовому законодавстві, в системі оплаті праці, нарахування мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, стипендії, реформування освіти, міжбюджетних відносинах, у час утворення ОТГ та їх фінансової самостійності.

Аналізуючи фінансування освіти, за інформацією, наданою територіальними організаціями, Сергій Романюк сказав, що обсяги освітньої субвенції переважної частини місцевих бюджетів збільшилася, як і видатки на освіту в цілому. Так, на галузь у 2016 році було виділено 129,4 млрд гривень, цьогоріч передбачено 168,9 млрд гривень. Повністю забезпечено освітньою субвенцією 665 місцевих бюджетів, але недостатньо коштів виділено для 243 місцевих бюджети.

Як свідчить інформація з місць недостатньо коштів на фінансування і вищих навчальних закладів, зокрема, що стосується оплати праці обслуговуючого персоналу та науково-педагогічних працівників, які утримуються за рахунок коштів спеціального фонду.

Пленум та президія Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України: огляд подійЗа словами заступника Голови Профспілки нові підходи до стипендіального забезпечення призвели до значного звуження кола стипендіатів. Трапляються випадки, коли студенти-відмінники не попадають у ліміт стипендіатів, через його обмеження 45% за однією спеціальністю, студенти, які мають сім’ї з дітьми, позбавлені соціальних стипендій.

Фінансування ж соціальних стипендій через Мінсоцполітики призводить не лише до додаткових витрат, а й до ускладнень при її отриманні.

Сергій Романюк наголосив, що сьогодні посиленої уваги Профспілки потребує питання оптимізації мережі навчальних закладів. Адже не виключається, що задля економії коштів, місцева влада на місцях може прийняти рішення про закриття садочків, шкіл, ПТНЗ та ВНЗ.

Тому для дієвого впливу та обстоювання своїх позицій під час формування та реалізації регіональної політики на місцях профспілковому освітянському активу районів, міст, областей варто долучатися до роботи в громадських радах, колегіях при місцевих органах влади та управління.

Після дискусій та обговорення пленум прийняв постанову з головного питання порядку денного.

За інформацією сайту Профспілки працівників освіти і науки України

Пленум та президія Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України: огляд подій

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>