Діяльність організацій Профспілки працівників освіти і науки в умовах створення територіальних громадЗа такою темою відбувся семінар голів територіальних організацій Профспілки Чернігівської області. Метою проведення такого семінару було ознайомлення профспілкових лідерів із ситуацією, яка склалася внаслідок утворення територіальних громад і органів управління освітою в них, та вироблення подальших дій організаційних ланок у таких умовах.

Голова обласної організації Профспілки Матвеєва Т.А. проінформувала, що в області створено 16 громад, більшість з яких вже мають власні органи управління освітою. Водночас, вона наголосила , що виникає потреба створення профспілкової структури, яка була б стороною соціального діалогу на рівні громади, тому спілчани Чернігівської області обрали шлях створення первинних профспілкових організацій на рівні ОТГ. В області уже створено 8 таких організацій, 6 із яких вже пройшли державну реєстрацію.

Діяльність організацій Профспілки працівників освіти і науки в умовах створення територіальних громадНа організаційних зборах у громадах були присутні більше 250 членів Профспілки. Первинними організаціями громад охоплено більше 80 організацій навчальних закладів та 1858 спілчан.

Цікава ситуація склалася при створенні первинної організації в Остерській ОТГ. Спочатку обком Профспілки вирішив питання своєчасної виплати заробітної плати в навчальних закладах громади, а потім була створена первинна профспілкова організація, яка дає можливість вирішувати питання саме соціального захисту.

Голова організації навела приклади вирішення цього питання в інших областях, а також виклала бачення подальших змін у профспілковій структурі в ході територіальної реформи та відповіла на питання учасників семінару. Присутнім було наголошено, що Профспілка не повинна займати пасивну позицію, а має вчасно реагувати на реформи, які відбуваються в державі, щоб мати змогу належним чином захищати права спілчан та відстоювати їх інтереси.

Діяльність організацій Профспілки працівників освіти і науки в умовах створення територіальних громад

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>