Освітяни Городнянщини готові до рішучих дій

На зустріч з протестувальниками приїхали заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова та начальник управління освіти і науки Чернігівської ОДА Микола Конопацький

«Ми не жебраки. Поки що». «Ми вимагаємо зароблене, а не просимо чужих грошей». «Ми сподіваємося, що на нас таким чином звернуть увагу і повернуться до нас обличчям, а не… і подивляться в очі». Це коротко про основні меседжі людей, які вимушені були вийти перекривати рух на автотрасі, щоб нагадати владі, що вони ЛЮДИ. Люди, які просто хочуть жити, а не виживати.

26 квітня працівники трьох шкіл міста Городні Чернігівської області вийшли на акцію протесту проти постійної заборгованості із виплат заробітної плати. Вимог до влади було всього дві:

  1. Ліквідувати терміново заборгованість із заробітної плати.
  2. Виплачувати заробітну плату вчасно, у терміни, визначені колективними договорами (16 та 01 число кожного місяця).

Якось дивно до освітян шкіл Городнянського району ставиться місцева влада. Минулий рік район був у лідерах за підсумком обласних олімпіад з навчальних дисциплін, – мали заборгованість із заробітних плат, колективний трудовий спір та виплачену в січні грудневу зарплату. У цьому році район піднявся ще вище за олімпіадами та конкурсами, – нате вам, вчителі заслужену… зарплату за І половину березня у квітні, а решту березневої – у травні. Дійсно заслужили. Тягнемо «передовий район за всіма показниками» до низу. Єдині в області закрили три школи у 2015 році, – все одно борги. Економія в усьому, – не допомагає, кажуть треба більше бувати у відпустках без збереження заробітної плати. Панацея… побудеш тиждень без збереження, – весь район з грошима, а тобі особисто гроші не треба. Головне – адміністрація виконає план за постановою Кабміну щодо економії.

+DSCN2365Якщо коротко: накипіло і дістало!

А от на перекриту освітянами дорогу з’явились всі керманичі району. Їм на допомогу, чи на погашення конфлікту за зверненням профспілок, терміново (за що вдячні), приїхали з Чернігова заступник голови ОДА Наталія Романова та начальник обласного управління освіти Микола Конопацький. Саме останні приклали максимум зусиль для конструктивних переговорів.

Результат акції: письмова компромісна домовленість щодо виплати районною владою заробітної плати освітянам на найближчі два місяці з указанням усіх конкретних сум до видачі.

Акція була призупинена. За умови порушення владою домовленостей, або допущення заборгованості із заробітної плати, освітяни попередили про продовження акції з більш ґрунтовною її підготовкою та висвітленням у засобах масової інформації.

Геннадій Мироненко
голова Городнянської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України

+DSCN2369

+DSCN2361

+DSCN2354

+DSCN2353

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>