20201217_10303617 грудня 2020 року у режимі онлайн відбувся ІХ З’їзд Профспілки працівників освіти і науки України. Вперше в історії,  через пандемію COVID-19, ця важлива подія була організована та проведена в режимі відеоконференції за допомогою програми ZOOM. У роботі з’їзду взяли участь делегати, які були обрані від організаційних ланок Профспілки, Григорій Осовий – Голова Федерації профспілок України, запрошені. Загалом  захід зібрав понад 160 учасників.

Від Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України делегатами з’їзду Профспілки були обрані і взяли участь у його роботі Тетяна Матвеєва – голова обласної організації, Надія Бобруйко – голова Козелецької районної організації, Надія Шестопалова – голова Чернігівської міської організації, Любенко Андрій – голова первинної профспілкової організації Коледжу транспорту та комп’ютерних технологій Національного університету «Чернігівська політехніка».

Із звітною доповіддю про роботу  ЦК Профспілки за період з 2015 року до 2020 року та виконання Основних напрямів діяльності Профспілки на 2021-2025 роки виступив Георгій Труханов – Голова Профспілки.

Він, зокрема, зазначив , що Профспілка працівників освіти і науки України – найчисельніша громадська профспілкова організація, яка об’єднує в своїх рядах 1 мільйон 440,7 тисяч спілчан, соціально-економічні інтереси та трудові права яких представлялися та відстоювалися на всіх щаблях владних структур із  використанням усіх законних форм і методів: від сотень звернень, заяв, зауважень та доповнень до законодавчих документів, спільних робочих заходів – аж до активних дій.

20201217_101924Впродовж останніх років ЦК Профспілки розглянуто та внесено пропозиції до більш як 530 законопроектів, понад 600 проектів постанов Кабінету Міністрів України, понад 500 проектів наказів Міністерства освіти і науки України та інших нормативно правових актів.

ЦК Профспілки брав участь у засіданнях Національної тристоронньої соціально економічної ради, Національного агентства кваліфікацій, інших представницьких органах. Доводив свою позицію під час переговорів, зустрічей та круглих столів із керівництвом та працівниками Міністерства освіти, з представниками Міністерства фінансів, Міністерства соціальної політики тощо.

На найвищому рівні щороку велися дискусії та перемови щодо освітянського бюджету та належного фінансування галузі, адже дії Профспілки та усіх її обласних організацій спрямовувалися, насамперед, на фінансове забезпечення трудових прав та інтересів спілчан.

«Профспілка і надалі займатиме конструктивну позицію в суспільному житті, продовжить цілеспрямовану роботу щодо відстоювання прав та гарантій освітян, дотримуючись принципів єдності, солідарності, справедливості і законності »- підкреслив Георгій Труханов.

З’їзд також заслухав звіт Контрольно-ревізійної комісії Профспілки.

       В обговоренні доповідей взяли участь Голова ФПУ Григорій Осовий та делегати з’їзду. У вступах було відзначено системну роботу ЦК Профспілки, спрямовану на виконання статутних завдань та рішень її виборних органів, запропоновано вектори роботи на наступну п’ятирічку.

20201217_102802Після обговорення доповідей Голови Профспілки та голови контрольно-ревізійної комісії з’їзд визнав роботу Профспілки задовільною,  затвердив Статут Профспілки працівників освіти і науки України в новій редакції, визначив основні напрями діяльності Профспілки на наступні 2020-2025 роки, прийняв заяви та звернення до влади щодо захисту прав освітян, зокрема, які пов’язані із підвищенням розмірів заробітних плат, запровадження обов’язкового державного страхування на випадок захворювання коронавірусною хворобою працівників закладів освіти з відповідними фінансовими ресурсами.

Після затвердження основних документів відбулися вибори Голови Профспілки та його заступників. Головою Профспілки працівників освіти і науки України шляхом відкритого голосування обрано Георгія Труханова, заступниками Голови – Любов Гарбаренко та Сергія Романюка.

 На громадських засадах заступниками Голови обрано  Сергія Пугачова – голову Вінницького обкому, Володимира Цвиха – голову профкому Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Ольгу Чабанюк, яка буде опікуватися питаннями молоді, яка здобуває освіту.

З’їзд сформував Центральний  комітет Профспілки,  обрав Контрольно-ревізійну, Статутну та Мандатну комісії ЦК Профспілки та затвердив Положення про них.

До складу Центрального комітету Профспілки  від Чернігівської обласної організації ввійшли Тетяна Матвеєва  – голова обласної організації та Боруйко Надія – голова Козелецької районної організації.

Делегати з’їзду  визнали  одним з основних завдань Профспілки працівників освіти і науки України відстоювання права спілчан на гідну оплату праці та належне матеріальне забезпечення, як головних чинників соціального, економічного розвитку суспільства та держави, що забезпечить підвищення якості освіти, статусу педагога , мотивації педагогічної праці.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>