70864883_3324205804271262_223229950252023808_nЩотижня у прямому ефірі «Українського радіо» виходить програма «Вся країна». У п’ятницю 27 серпня випуск було присвячено проблемі фінансового забезпечення галузі освіти. Чи можуть впоратися місцеві бюджети зі своєчасною виплатою заробітної плати вчителям у повному обсязі? Чи достатньо коштів у місцевих громад для фінансування цієї галузі?

В рамках програми відбувся радіоміст: центральна студія у Києві працювала в ефірі спільно зі студіями Івано-Франківщини та Чернігівщини. На «Чернігівській хвилі» Українського радіо до обговорення проблем освітян долучилася голова Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Тетяна Матвеєва.

Насамперед, Вона привітала із Всеукраїнським Днем дошкілля та побажала усіляких гараздів. Голова обласної освітянської профспілки зазначила, що заборгованості по заробітній платі немає. У цьому році своєчасно були виплачені відпускні та оздоровчі, представники майже всіх місцевих громад, крім м.Прилуки, знайшли можливість підвищити посадови оклади з 1 вересня цього року педагогічним працівникам дошкільних закладів. Але восени може виникнути проблема через нестачу близько 40 млн. гривень на виплату заробітної плати педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів в освітянських бюджетах по області. У вирішенні проблеми багато чого залежить від змін у призначеннях субвенції та позиції органів місцевого самоврядування.

Тема фінансування освіти викликала жвавий інтерес в ефірі програми «Вся країна». Зі слів ведучої Ольги Молочко, на студійний вайбербезперервно надходили повідомлення.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>