IMG_4281На початку цього року традиційно на базі навчально-методичного центру профспілок області у режимі офлайн відбулося навчання голів організаційних ланок Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

У роботі семінару взяли участь Микола Конопацький – начальник Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації та Світлана Суслова – начальник управління фінансів соціально-культурної сфери та органів влади Департаменту фінансів Чернігівської обласної державної адміністрації. Тематика семінару була присвячена питанням формування та виконання бюджету освіти області.

Семінар відкрила Тетяна Матвеєва – голова обласної організація, яка зауважила, що на сучасному етапі економічного розвитку України надзвичайної актуальності набуло питання ефективного використання бюджетних ресурсів. І Профспілка не повинна залишатися осторонь цих процесів. Постійне активне долучення організаційних ланок області до бюджетного процесу передбачає участь у формуванні місцевих бюджетів та контроль за цільовим використанням коштів, передбачених у них на вирішення соціально-економічних проблем освітян. Важливою є також робота з депутатами місцевих рад щодо підтримки профспілкових пропозицій та зауважень до місцевих бюджетів, реалізація їх у громадах.

З актуальними питаннями розвитку освіти області в рамках реалізації нової законодавчої бази та особливостями роботи галузі в умовах сьогодення учасників семінару ознайомив Микола Конопацький.

IMG_4293

Світлана Суслова зупинилася на питаннях формування обласного бюджету, виконання його за видатками , надходження податків і зборів та інших доходів до бюджету та ознайомила присутніх з особливостями формування місцевих бюджетів.

          Із основними складовими формули, на підставі якої здійснюється розподіл освітньої субвенції між місцевими бюджетами, учасників семінару ознайомив Олексій Лугина – юрисконсульт обласної організації. Він проінформував про зміни у формулі. Також проаналізував розміри освітньої субвенції в місцевих бюджетах, її залишки з попереднього року. Зупинився на причинах зменшення розміру субвенції в бюджетах окремих громад та шляхах вирішення проблеми дефіциту коштів.Голови структурних ланок ознайомилися із змінами в оплаті праці, які визначені Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2021 року № 1391 «Деякі питання встановлення підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності у державних і комунальних закладах та установах освіти».

Учасники навчання отримали два Інформаційні вісники обкому Профспілки з матеріалами, які обговорювалися на семінарі.

Голова обласної організації вручила Почесні Грамоти Федерації профспілок України Олені Друзь, Вірі Савченко, Олександру Щербині – керівникам організаційних ланок, які взяли активну участь у оздоровленні дітей членів Профспілки влітку 2021 року.

IMG_4295

 

 

 

 

 

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>