IMG_20201221_123724Президія комітету Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України провела своє чергове засідання з урахуванням усіх карантинних вимог і застосуванням сучасних технологій.

На порядок денний винесено важливе питання, яке стосується формування структури обласної організації в умовах змін адміністративно-територіального устрою.

Президія відмітила, що з прийняттям розпоряджень Кабінету Міністрів «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад» від 12 червня 2020 року, постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 року, з визначенням принципів формування бюджетів різних рівнів завершився процес децентралізації влади та місцевого самоврядування. Зміни у законодавчій базі щодо фінансування та повноважень територіальних органів влади поставили питання щодо необхідності змін в організаційній структурі Профспілки.

Адміністративно-територіальна реформа внесе зміни в бюджетне законодавство, законодавство про освіту та про місцеве самоврядування. В цих умовах після 1 січня 2021 року   поки не зрозуміла роль районних організацій Профспілки, їх функції та доцільність існування. Також у ході реформ очікуються зміни підпорядкування закладів освіти (ліцеї, інтернатні заклади, заклади професійної (професійно-технічної)освіти тощо), що може зумовити необхідність у зміні підпорядкування і первинних організацій.

Члени президії дійшли висновку, що структурні зміни обласної організації будуть у подальшому залежати від реєстрації внесених змін до Статуту Профспілки працівників освіти і науки України у Міністерстві юстиції України, від визначення повноважень територіальних громад та укрупнених районів, зокрема в галузі освіти.

Президія розглянула стан виконання Угодиміж управлінням освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації і Чернігівською обласною організацією Профспілки працівників освіти і науки України на 2012-2020 роки та прийняла рішення про продовження її дії до 2025 року і затвердила ряд змін.

На засіданні президії також обговорено виконання плану роботи комітету Чернігівської обласної організації Профспілки за 2020 рік та затверджено план роботи на 2021 рік.

Президія прийняла звернення до владних структур щодо фінансування із 1 січня 2021 року структурних установ районного підпорядкування у зв’язку з тим, що Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій» на жаль, не дав відповідей на проблемні питання.

Наступним рішенням президія затвердила   показники бюджету комітету обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України на 2021 рік та заслухала хід виконання раніше прийнятих постанов.

Розглянуто ще ряд питань з організаційної та фінансової роботи і прийнято відповідні рішення.

20201215_115507

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>