Чернігівська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України

03.12.2013 №106

Кабінет Міністрів України
Міністерство соціальної політики України
Міністерство фінансів України
Міністерство освіти і науки України
комітет Верховної Ради України з питань бюджету
комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти

Освітяни Чернігівщини стурбовані ситуацією, що склалась із виплатою заробітної плати працівникам освіти. Так станом на 27 листопада 2013 року заборгованість з оплати праці освітянам Чернігівської області досягла 85,9 млн. грн. У 23 із 25 адміністративно-територіальних одиниць області не була виплачена заробітна плата навіть за І половину жовтня.

Виникла ситуація, яка була передбачуваною ще під час формування місцевих бюджетів, в яких на оплату праці в середньому не вистачало 2,9 місячних фондів. Однак, направлені звернення не змусили владу як на місцях, так і в центрі не допустити такого ганебного явища, як заборгованість із заробітної плати вчителям, викладачам та іншим працівникам освіти.

Освітяни області неодноразово проводили зустрічі з представниками влади на рівні районів, міст, області. Однак, від них так і не було почуто конкретних пропозицій щодо вирішення ситуації. Всі сподівання покладаються на дотації з державного бюджету.

Відповіді, отримані з Міністерства фінансів України, звинувачують місцеві органи влади у невжитті достатніх заходів щодо ефективного витрачання бюджетних коштів та відшукування джерел поповнення бюджетів. У той же час нормативно-правові акти, які визначають розрахунок дотацій вирівнювання місцевим бюджетам, не враховують специфіку таких регіонів як Чернігівщина: демографічна ситуація, густота населення, територіальна розкиданість населених пунктів.

Таким чином, влада ні на місцях, ні в центрі не визнає своєї вини у неналежному фінансуванні галузі, звинувачуючи один одного, а освітяни тим часом залишаються без заробітної плати.

На офіційному сайті Кабінету Міністрів України заявляється про виділення додаткових дотацій регіонам, які цього потребують. Однак, це залишається лише декларацією – виділено лише 68 млн. грн. додаткової дотації на виплату заробітної плати на всю бюджетну сферу області при заборгованості лише в галузі освіти 85,9 млн. грн.

З року в рік ситуація із заборгованістю повторюється, але змін до нормативно-правових актів, які б допустили цього в наступні роки так і не було прийнято.

Виходячи з викладеного, просимо:

1. З метою погашення існуючої заборгованості із заробітної плати вжити заходів для виділення місцевим бюджетам Чернігівської області додаткової дотації.

2. З метою недопущення заборгованості із заробітної плати у наступні роки внести зміни до Формули розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів (дотацій вирівнювання та коштів, що передаються до державного бюджету) між державним та місцевими бюджетами, які б врахували специфіку таких регіонів як Чернігівщина (збільшення коефіцієнта наповнюваності класів сільської місцевості; введення коефіцієнтів густоти населення чи густоти учнівського контингенту; коефіцієнтів площі, яку обслуговує навчальний заклад чи відстані з якої здійснюється підвіз учнів; коефіцієнтів наповнюваності навчальних закладів тощо).

Від імені учасників пленуму комітету
Чернігівської обласної організації
Профспілки працівників освіти і науки
України від 26.11.2013,
голова організації                                                               Т.А. Матвеєва

2 Responses to Звернення працівників освіти Чернігівської області щодо заборгованості із заробітної плати

  1. Світлана коментує:

    Від імені вчителів та медиків Козелецького району хотілось би отримати відповідь на питання заборгованості пед- та медпрацівників району, які не отримали навіть аванс за листопад, а живуть лише обіцянками.

    • Для отримання інформації стосовно стану виплати заробітної плати медичним працівникам району пропонуємо вам звернутися до відповідної галузевої профспілки.

      Щодо ситуації по закладам освіти Козелецького району, повідомляємо, що станом на сьогодні є призначення на виплату заробітної плати за листопад місяць. Також, згідно з оперативними даними, планова дотація вирівнювання дозволить до кінця тижня виплатити зарплату за першу половину грудня.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>