Зміни в оплаті праці освітян в центрі уваги ПрофспілкиЧастина 2 ст. 61 Закону України «Про освіту» гарантує посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії в розмірі трьох мінімальних заробітних плат. Проте, другий рік Уряд не вживає жодних дій щодо виконання зазначеної норми Закону.

17 квітня 2019 року пленум Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України прийняв звернення до Кабінету Міністрів та Міністерства фінансів з вимогою негайно розпочати виконання ч. 2 ст. 61 Закону України «Про освіту» щодо поетапного збільшення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії до розміру, гарантованого Законом.

Аналогічні звернення направляються до органів влади від районних і первинних організацій освітянської Профспілки як в Чернігівській області, так і по всій Україні.

Другим питанням, яке турбує галузеву Профспілку, є запроваджене у минулому році 10-% підвищення посадових окладів лише педагогічним працівникам, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції. Сподівання педагогів дошкільних і позашкільних закладів отримати аналогічне підвищення за результатами перегляду державного бюджету були перекреслені Міністерством фінансів. У такій ситуації Міністерство освіти і науки разом з ЦК Профспілки працівників освіти і науки рекомендувало керівникам приймати рішення про встановлення педагогічним та науково-педагогічним працівникам надбавок за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи, за складність, напруженість у роботі у межах встановлених обсягів видатків. Однак, лише деякі роботодавці пішли на зустріч дошкільникам і позашкільникам і профінансували з місцевих бюджетів збільшення їх заробітних плат.

20 березня 2019 року комітет Верховної Ради з питань науки і освіти, який тісно співпрацює з ЦК Профспілки освітян, звернувся до Кабінету Міністрів України з пропозицією внести зміни до постанови № 22 від 11.01.2018, в частині підвищення посадових окладів інших категорій педагогічних та науково-педагогічних працівників на 10%.

Ще одним фактором, який розділяє педагогів, є розмір надбавки за престижність педагогічної праці. 27 лютого 2019 року рядом народних депутатів був внесений законопроект про доповнення ст. 57 Закону України «Про освіту» нормою про виплату надбавки за престижність у фіксованому розмірі 30% посадового окладу, який був підтриманий Профспілкою працівників освіти і науки України. Зважаючи на численні звернення спілчан, комітет Верховної Ради з питань науки і освіти вживає можливих дій щодо прискорення включення даного законопроекту до порядку денного сесії.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>