Зміни в оплаті праці освітян в центрі уваги Профспілки
Частина 2 ст. 61 Закону України «Про освіту» гарантує посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії в розмірі трьох мінімальних заробітних плат. Проте, другий рік Уряд не вживає жодних дій щодо виконання зазначеної норми Закону.
17 квітня 2019 року пленум Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України прийняв звернення до Кабінету Міністрів та Міністерства фінансів з вимогою негайно розпочати виконання ч. 2 ст. 61 Закону України «Про освіту» щодо поетапного збільшення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії до розміру, гарантованого Законом.
Аналогічні звернення направляються до органів влади від районних і первинних організацій освітянської Профспілки як в Чернігівській області, так і по всій Україні.
Другим питанням, яке турбує галузеву Профспілку, є запроваджене у минулому році 10-% підвищення посадових окладів лише педагогічним працівникам, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції. Сподівання педагогів дошкільних і позашкільних закладів отримати аналогічне підвищення за результатами перегляду державного бюджету були перекреслені Міністерством фінансів. У такій ситуації Міністерство освіти і науки разом з ЦК Профспілки працівників освіти і науки рекомендувало керівникам приймати рішення про встановлення педагогічним та науково-педагогічним працівникам надбавок за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи, за складність, напруженість у роботі у межах встановлених обсягів видатків. Однак, лише деякі роботодавці пішли на зустріч дошкільникам і позашкільникам і профінансували з місцевих бюджетів збільшення їх заробітних плат.
20 березня 2019 року комітет Верховної Ради з питань науки і освіти, який тісно співпрацює з ЦК Профспілки освітян, звернувся до Кабінету Міністрів України з пропозицією внести зміни до постанови № 22 від 11.01.2018, в частині підвищення посадових окладів інших категорій педагогічних та науково-педагогічних працівників на 10%.
Ще одним фактором, який розділяє педагогів, є розмір надбавки за престижність педагогічної праці. 27 лютого 2019 року рядом народних депутатів був внесений законопроект про доповнення ст. 57 Закону України «Про освіту» нормою про виплату надбавки за престижність у фіксованому розмірі 30% посадового окладу, який був підтриманий Профспілкою працівників освіти і науки України. Зважаючи на численні звернення спілчан, комітет Верховної Ради з питань науки і освіти вживає можливих дій щодо прискорення включення даного законопроекту до порядку денного сесії.
Яка інформація на сайті є найбільш корисною для вас?
Теґи
ОТГ Оплата Спорт виплати вчитель-сумісник відпустки відрядження вітання галузева та генеральна угоди діловодство зарплата захист прав колдоговір консультації профспілки медогляди медіа методкабінети міжнародна співпраця нова робота нормативна база оздоровлення оплата праці оформлення нового працівника охорона праці пенсія перевірки переговори планування послуги ЖКГ постанова Президії правова допомога протестні дії профспілкове навчання робота середня школа соціальне партнерство соціально-економічний захист спартакіада стипендія студентський профактив трудовий договір фінансова робота фінансування освіти єдина тарифна сітка інформація ФПУ