Абз. 8 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про освіту»

Місцеві органи державної виконавчої влади та органи місцевого самоврядування здійснюють державну політику в галузі освіти і в межах їх компетенції:

забезпечують у сільській місцевості регулярне безкоштовне підвезення до місця навчання і додому дітей дошкільного віку, учнів та педагогічних працівників.

Абз. 22 розділу 3 Основних засад розвитку соціальної сфери села, схвалених Указом Президента України від 20 грудня 2000 р. № 1356

Створення комфортного життєвого середовища, належних умов праці і відпочинку сільського населення забезпечуватиметься шляхом розвитку галузей соціальної інфраструктури села, що передбачає зокрема:

- у сфері освіти:

забезпечення місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування безумовного виконання положень законодавства щодо регулярного безкоштовного підвезення до місця навчання і додому дітей дошкільного віку, учнів та педагогічних працівників у сільській місцевості.

П. 7 ч. 1 Указу Президента України від 09 жовтня 2001 № 941 «Про додаткові заходи щодо забезпечення розвитку освіти в Україні»

1. Кабінету Міністрів України:

7) здійснити заходи щодо вирішення питань забезпечення регулярного підвезення учнів та працівників загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів у сільській місцевості до місця навчання, роботи і додому.

П. 31 Національної доктрини розвитку освіти, затвердженої Указом Президента України від 17 квітня 2002 року № 347

31. Забезпечення умов для педагогічної, науково-педагогічної та наукової діяльності педагогічних і науково-педагогічних працівників, умов для навчання учнів і студентів, а також соціального захисту учасників навчально-виховного процесу є найважливішим напрямом державної політики у галузі освіти. Громадянам, які навчаються, гарантується:

захист життя, збереження здоров’я, фізичне виховання;

регулярне безоплатне підвезення у сільській місцевості до місця навчання і додому дітей дошкільного віку, учнів та педагогічних працівників.

Абз. 7 розділу 6 Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року № 1158

У сфері розвитку освіти державна підтримка спрямовується на забезпечення:

регулярного безоплатного підвезення до місць навчання і додому дітей шкільного віку та педагогічних працівників у сільській місцевості.

П. 5.1 розділу 5 Програми діяльності Кабінету Міністрів України “Подолання впливу світової фінансово-економічної кризи та поступальний розвиток”, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України № 1107 від 20.12.2008

Загальна середня освіта:

- забезпечення регулярного підвезення учнів та педагогічних працівників у сільській місцевості до місць навчання, роботи і додому – Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації – 2010-2012 роки.

пп. 4 п. 3 Рекомендацій парламентських слухань на тему: “Запровадження 12-річної загальної середньої освіти в Україні: проблеми та шляхи їх подолання”, схвалених постановою Верховної Ради України від 6 липня 2010 року № 2441.

3. Місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування:

4) при формуванні бюджетів на 2011 рік та на наступні роки передбачити кошти на фінансування регіональних програм розвитку дошкільної освіти; придбання та поставки шкільних автобусів для підвезення учнів та педагогів сільської місцевості, які проживають за межею пішохідної доступності, до місць навчання, роботи і додому; комп’ютеризації загальноосвітніх навчальних закладів та стовідсоткового підключення шкіл до мережі Інтернет.

Галузева угода між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2011–2015 роки

1.1. Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України зобов’язується:

1.1.7. Сприяти вирішенню питань щодо регулярного безоплатного підвезення у сільській місцевості до місця роботи і додому педагогічних працівників.

1.3. Сторони Угоди рекомендують керівникам закладів та установ освіти і науки:

1.3.7. Вживати заходів, спрямованих на:

- забезпечення у сільській місцевості регулярного безкоштовного підвезення педагогічних працівників до місця роботи і додому.

3 Responses to Законодавство про безоплатний підвіз педагогічних працівників сільської місцевості

  1. Ганна коментує:

    Директор школи заставляє вчителів школи безоплатно, без їх згоди, супроводжувати учнів при підвозі “Школяриком” до школи.При цьому потрібно йти о 7.25 ранку до шофера додому. При відмові мстить вчителям, дає мінімальний відсоток премії, мотивуючи не виконанням його наказів. Чи правомірні дії директора?Як себе захистити в таких умовах?

  2. Олександр коментує:

    також цікавить вище зазначене питання!

  3. Світлана коментує:

    Чи повинен шкільний автобус підвозити вчителів у канікулярний час? Нам треба на канікулах діставатися до школи за власний кошт, якщо не приїдеш, треба сплатити до фонду школи денну заробітну плату!!!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>