Захист прав та інтересів спілчан – основні питання президії комітету Чернігівської обласної організації ПрофспілкиЗасідання відбулося 20 вересня 2018 року і першим президія розглянула питання про дотримання прав членів Профспілки в Прилуцькому гуманітарно-педагогічному коледжі ім. І.Я. Франка та Відокремленому підрозділі Національного університету біоресурсів і природокористування України «Ніжинський агротехнічний коледж» в умовах змін до законодавства щодо фінансування, підпорядкування та статусу коледжів.

Проаналізувавши ситуацію з фінансуванням та організацією діяльності закладів вищої освіти І-ІІ рівня акредитації, члени президії дійшли висновку, що факторами, які створюють напругу в процесі змін до законодавства щодо фінансування, підпорядкування та статусу коледжів, є:

  1. відсутність документів, які визначають ліцензійні умови щодо молодшого бакалавра, у зв’язку з чим існують побоювання їх не виконати та втратити статус закладу вищої освіти;
  2. запровадження набору лише на базі 11 класів та після складання ЗНЗ може призвести до того, що для особи такий вид закладів стане зайвим у процесі здобуття нею освіти;
  3. побоювання стати закладом передвищої освіти, оскільки не визначені ні правовий статус такої освіти, ні «цінність» диплома про передвищу освіту (наприклад, без змін до законодавства працевлаштування на педагогічні посади з дипломом про передвищу освіту стане неможливим).

Незважаючи на відсутність запланованих змін на 2019 рік щодо фінансування, підпорядкування та статусу коледжів, саме у 2019 році має формуватись законодавча база щодо статусу передвищої освіти та ліцензійних умов щодо молодшого бакалавра.

Друге питання порядку денного президії було не менш важливе: дотримання інтересів членів Профспілки в процесі оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти, створенні освітніх округів, опорних закладів та їх філій.

За даними управління освіти і науки станом на 01.08.2018 в області налічувалось 11 філій закладів освіти. Незважаючи на ряд позитивних моментів при створенні філій опорних шкіл, спостерігаються і негативні впливи на права і інтереси спілчан. Так, не завжди враховується територіальна реформа, внаслідок чого з утворенням ОТГ опорна школа і філія опиняються в різних адміністративних одиницях. Не налагоджені комунікації між опорними школами і філіями. Відсутній розподіл повноважень між керівниками філій та директорами опорних шкіл (видання наказів, складання графіків роботи, розкладу уроків, затвердження посадових інструкцій працівників, організація замін відсутніх працівників, господарські функції тощо).

На засіданні президії підведені підсумки участі у Всеукраїнському огляді роботи організаційних ланок Профспілки працівників освіти і науки України на кращу організацію оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році. Переможцями обласного етапу Всеукраїнського огляду на кращу організацію оздоровлення і відпочинку дітей членів Профспілки влітку 2018 року визначені Новгород-Сіверська районна організація (голова Короткевич К.Л.), Ічнянська районна організація (голова Савченко В.І.), Бахмацька районна організація (голова Лелюшок О.І.). Голів організацій, які показали кращі результати у роботі по оздоровленню дітей, представлено до нагородження подякою та грамотою ФПУ, грамотами ФПО, ЦК Профспілки та обласного комітету.

За пропозицією студентських профспілкових комітетів президія прийняла рішення про призначення стипендії комітету обласної організації Профспілки кращим профспілковим активістам-студентам.

Президією затверджено план навчання профспілкових кадрів і активу Чернігівської обласної організації Профспілки у 2018-2019 навчальному році і розглянуто ще ряд питань з організаційної, фінансової та спортивно-масової роботи та прийнято відповідні рішення.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>