1634735511_pres_20-7-of-21З розгляду актуальних та гострих питань сфери освіти розпочалася робота президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, яка відбулася 20 жовтня 2021 року у режимі онлайн.

Розпочинаючи засідання Голова Профспілки Георгій Труханов наголосив, що сьогодні як ніколи важливо відстоювати права та гарантії спілчан, враховуючи ситуацію із погіршенням епідеміологічної картини, посилення карантинних обмежень у ряді областей, а також прийняття бюджетного законодавства, де мають бути чітко прописані й збереженні усі потрібні видатки на галузь у наступному році. 

Георгій Труханов поінформував про підсумки акції протесту профспілок, яка відбулася 7 жовтня 2021 року у Києві, і висловив подяку головам обласних комітетів та усім спілчанам, які разом виходили відстоювати свої права та гарантії.

Очільник Профспілки зауважив, що майже дві тисячі освітян взяли солідарну участь у акції, а делеговані представники від Профспілки озвучили основні вимоги до влади на зустрічах із Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем та нинішнім Головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком. За результатами акції Прем’єр-міністр дав доручення розглянути вимоги профспілок.

Далі Президія продовжилася за порядком денним. Так, плановими питання розгляду були:

  • робота організаційних ланок Профспілки з фінансового забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки у 2021 році в умовах зміненого адміністративно-територіального устрою;
  • підсумки роботи організаційних ланок Профспілки щодо оздоровлення і відпочинку дітей у 2021 році;
  • затвердження складу Служби правової допомоги Профспілки працівників освіти і науки України.

З означених питань слово мали заступники Голови Профспілки Любов Гарбаренко та Сергій Романюк, які поінформували колег по суті справи, а членами президії були прийняли відповідні постанови до кожного з них.

1634735319_pres_20-9-of-21

Значної уваги на засіданні було приділено внесенню змін та доповнень до Наказу МОЗ України від 4.10.2021 № 2153 «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням».

З конструктивними пропозиціями до обговорення питання долучилися колеги зі Львова, Києва, Запоріжжя, Дніпра, Черкас, Харкова, Одеси. Було запропоновано поєднувати усі види роботи з органами влади, депутатами на місцях щоб не допускати утисків трудових прав освітян.

Підсумовуючи усе сказане Голова Профспілки Георгій Труханов наголосив, що зараз це питання стоїть на особливому контролі у суспільстві, адже важливо, щоб у клас зайшов здоровий учитель й здорові учні, а права усіх учасників навчального процесу не були звужені чи порушені.

1634735482_pres_20_2-25-of-30

 

Стипендіальне забезпечення – ще одне важливе питання обговорення членами Президії ЦК Профспілки. Заступниця Голови Профспілки Ольга Чабанюк зазначила, що разом зі збільшенням стипендій Уряд пропонує скоротити кількість стипендіатів, що порушує права здобувачів освіти та не сприяє мотивації молоді до навчання.

Президія прийняла звернення до Кабінету Міністрів України щодо недопущення скорочення кола стипендіатів. Такі рішення Уряду, що звужують існуючі права громадян, є порушенням статті 22 Конституції України та суперечать домовленостям стосовно розширення кола стипендіатів на отримання академічних стипендій, що задекларовані у Галузевій угоді між Міністерством освіти і науки України та Профспілками працівників освіти і науки України та Всеукраїнським об’єднанням організацій роботодавців у галузі вищої освіти на 2021-2025 роки.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>