До Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України надійшло колективне звернення від працівників Остерської гімназії та Остерської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Ю. Збанацького щодо невиплати заробітної плати за січень-першу половину лютого 2017 року.

Голова Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Матвеєва Т.А., юрисконсульт цієї організації Лугина О.В., голова Козелецької районної організації профспілки працівників освіти і науки України Бобруйко Н.В. негайно виїхали до Остерської ОТГ та зустрілись з колективами закладів, посадовими особами громади, вивчили документи щодо заборгованості.

Встановлено, що приймання-передача навчальних закладів із власності району у власність Остерської ОТГ відбулась 13.02.2017. Проте, всупереч законодавству, Остерська міська рада прийняла лише майно та інші активи. Борги із заробітної плати та відповідні документи міською радою залишились не прийнятими.

Після передачі закладів заборгованість із заробітної плати не могли виплачувати ні відділ освіти Козелецької райдержадміністрації (оскільки передав навчальні заклади у власність Остерської ОТГ), ні відділ освіти Остерської міської ради (оскільки не були прийняті документи щодо оплати праці). У результаті жодна з установ не вважала заборгованість із заробітної плати своїм зобов’язанням. Хоча із 14 лютого заробітна плата освітянам громадою виплачувалась.

Про ситуацію обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України проінформувала Департамент фінансів облдержадміністрації.

За сприяння Департаменту фінансів документи про передачу навчальних закладів були приведені у відповідність до законодавства. Зокрема, Остерська ОТГ прийняла від районного відділу освіти документи щодо оплати праці освітян громади.

Завдяки активній позиції спілчан та втручанню обласної організації Профспілки питання виплати заробітної плати працівникам Остерської гімназії та Остерської ЗОШ І-ІІІ ст. було вирішене.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>