Галузева угода, що підписана 1 березня 2011 року, є одним із основних нормативних документів соціального партнерства. На її підставі забезпечується реалізація досягнутих між Міністерством та ЦК Профспілки домовленостей про врегулювання професійних, трудових і соціально-економічних інтересів, прав і гарантій працівників освіти та студентства.

Стан виконання Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Центральним комітетом Профспілки працівників освіти і науки України на 2011-2015 роки було заслухано на VI пленумі ЦК Профспілки 17 квітня 2013 року, в роботі якого взяли участь і представники Чернігівської обласної організації Профспілки.

Засідання пленуму вели члени Бюро президії на чолі з Головою Профспілки Георгієм Трухановим.

Стратегічний документ разом обговорювали й соціальні партнери – Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник, заступник Міністра Олексій Дніпров, заступник Голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк.

З інформацією про стан виконання положень Галузевої угоди виступив Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов. У доповіді чітко окреслено основні напрями соціального діалогу.

Модеруючи презентацію, Голова Профспілки зупиняв увагу присутніх на важливих акцентах переговорного процесу. Зокрема, вказано про спільні домовленості та здобутки, які позитивно позначилися на житті освітянської громади, а також озвучено питання, що потребують додаткового врегулювання.

Голова Профспілки Георгій Труханов та Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник

Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник у своєму виступі зупинився на важливих аспектах реалізації угоди. Так, недопрацьованими є питання пільг для учителів сільської школи, неузгодженість певних нормативів тощо.

«Разом із Профспілкою ми будемо обговорювати проблемні питання і на засадах соціального партнерства спільно їх вирішувати», – наголосив Дмитро Табачник.

Доповіді сторін діалогу були сприйняті і учасники пленуму активно долучилися до дискусії.

Підводячи риску під виступами і дискусіями пленум прийняв постанову, в основу якої лягли пропозиції щодо врегулювання проблемних питань співпраці та усі аспекти діяльності організаційних ланок Профспілки у зв’язку з цим.

З прийнятими на засіданні документами: зверненням Профспілки до Президента України та постановою VI пленуму можна ознайомиись на сайті Профспілки.

За матеріалами сайту
Профспілки працівників освіти і науки України

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>