Знімок екрана 2022-10-19 о 10.33.11 (1)Минулого тижня у Львівській області на запрошення Профспілки працівників освіти і науки України  перебувала з візитом делегація Американської Федерації вчителів (AFT) на чолі з президенткою Ренді Вайнгартен.

Делегація прибула з метою ознайомитися із ситуацією у сфері освіти під час повномасштабної війни в Україні, оцінити вплив воєнних дій на життя педагогів, дітей та на освітній процес загалом, а також – донести керівництву держави своє бачення про війну, боротьбу українців за свою незалежність та мир на рідній землі.

У рамках роботи делегації відбулася зустріч за круглим столом з головами обласних організацій Профспілки у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Під час зустрічі президентка АFT Ренді Вайнгартен наголосила, що делегація має на меті засвідчити  жахливі наслідки російської війни та неймовірну стійкість українського народу. Бо як раз у день прибуття делегації у Львів їм довелося разом з містянами сховатися в укриття  під час повітряної тривоги.

Далі голови обласних організацій Профспілки з найбільш постраждалих від війни областей розповіли про те, як виживають і працюють заклади освіти, педагоги  і про допомогу , яку надавали і надають на місцях членам Профспілки, які постраждали внаслідок злочинних дій сусідньої держави.

AFt_1 (9 of 21)Американську делегацію вразила, зокрема, розповідь  Тетяни Матвеєвої – голови Чернігівської обласної організації Профспілки. Вона розповіла,  що Чернігівщина однією з перших відчула усі жахіття повномасштабного вторгнення російських військ на територію України, а  освітянська інфраструктура області у результаті обстрілів і бомбардувань зазнала значних руйнувань. Розповіла про незламну волю до перемоги і мужність багатьох педагогів, одні з  яких одразу добровольцями пішли на фронт , інші, перебуваючи в оточенні, рятували своїх колег і односельчан.

Не дивлячись на те, що з першого дня війни  Чернігів був в оточенні, Чернігівський обласний комітет постійно підтримував зв’язок з структурними  ланками обласної організації, і робота організаційних ланок не припинялася.

Сьогодні вони контролюють виплату заробітної плати освітянам, надають матеріальну допомогу спілчанам, які втратили житло під час бойових дій, на лікування у зв’язку з пораненням, на поховання загиблого на війні члена сім’ї, займаються волонтерською допомогою освітянським сім’ям, які найбільш постраждали від рашистської навали,  спрямовують  свою діяльність на підтримку збройних сил України.

 «Ми працюємо  для того, щоб кожен член Профспілки відчував підтримку, отримав матеріальну та  правову допомогу і був захищений у цей важкий для усіх нас час», – наголосила Тетяна Матвеєва.

Голови обласних організацій розповіли про стан освіти на місцях,  неймовірну єдність освітян  та їх роботу у складних умовах.

«Нам важливо показати і розповісти вам правду про те життя, яким сьогодні живуть українські освітяни, і попри все тримають освітній фронт. Збройні сили України звільняють наші землі від окупантів, а вчителі – продовжують навчати наших дітей і дбають про майбутнє країни», – наголосив Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов.

Цей візит   буде поштовхом до співпраці між Американською Федерацією вчителів та Профспілкою працівників освіти і науки України. Маємо надію на допомогу американських колег у цей складний час.

 AFt_1 (15 of 21) (1)

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>