Профспілка знаходить своє місце в об’єднаних територіальних громадахМинулого тижня відбулося засідання президії Чернігівської обласної організації Профспілки відповідно до плану роботи. На засіданні розглядалося питання роботи первинної профспілкової організації Корюківської територіальної громади в умовах змін підпорядкування закладів сфери органів управління освітою.

Доповідачами з даного питання виступили Алла Кириченко – голова первинної профспілкової організації Корюківської ОТГ, Олексій Лугина – юрисконсульт обласної організації та Ніна Дудка – заступник голови обласної організації.

Виступаючі зазначили, що до початку територіальної реформи в районах і містах була чітка система управління в сфері освіти, відповідно до якої існували відділи (управління) освіти, у віданні яких знаходились заклади освіти та ДЮСШ.

У ході територіальної реформи органи самоврядування створюють підрозділи, у підпорядкуванні яких знаходяться не лише заклади освіти і спорту, а й інших галузей.

Розширення повноважень відповідних підрозділів управлінням галузями сім’ї, молоді, туризму не призвело до суттєвих змін, хіба що до незначного збільшення кількості штатних одиниць органу управління.

Профспілка знаходить своє місце в об’єднаних територіальних громадахПроте, покладення на такі підрозділи повноважень з управління галузями спорту, а особливо культури, призвело до того, що в їх підпорядкуванні поряд із закладами освіти опинились заклади спорту та культури.

Відділ освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міської ради був створений 18.01.2017. До його підпорядкування віднесені: 14 закладів освіти, 1 заклад спорту, 12 закладів культури.

На момент передачі закладів більшість працівників закладів культури були членами Профспілки працівників культури. Таким чином, виникла ситуація, коли в одного роботодавця є дві профспілкові організації. Це зумовлює особливості соціального діалогу.

Наявність спільного роботодавця, авторитет освітянської Профспілки сприяли переходу працівників музею, будинків культури, сільських клубів у Профспілку працівників освіти і науки України, а відділ освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міської ради має єдиного соціального партнера.

Президія комітету схвалила практику первинної профспілкової організації Корюківської територіальної громади по залученню до Профспілки працівників освіти і науки України працівників інших закладів і установ, підпорядкованих органу управління освіти.

На засіданні президії прийнято рішення про проведення обласної Спартакіади серед членів Профспілки, внесено зміни до Концепції по роботі з кадрами та активом та розглянуто ряд інших важливих питань.

Профспілка знаходить своє місце в об’єднаних територіальних громадах

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>