Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 року № 587 затверджено Порядок надання одноразової адресної допомоги молодим працівникам, залученим до роботи в селах і селищах. Постанова набирає чинності з 1 січня 2014 року.

Постанова КМУ від 26.09.2006 № 1361 «Про надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів» (умови 2013 року) Постанова КМУ від 11.07.2013 року № 587 «Про затвердження Порядку надання одноразової адресної допомоги молодим працівникам, залученим до роботи в селах і селищах, та переліку професій (спеціальностей, напрямів підготовки), за якими надається допомога
Типи навчальних закладів, випускникам яких надається допомога ВНЗ державної та комунальної форм власності незалежно від підпорядкування ПТНЗ або ВНЗ
Фінансування здобуття освіти за рахунок бюджетних коштів за державним замовленням -
Форма навчання денна -
Здобута спеціальність будь-яка педагогічна майстер виробничого навчання, дошкільна освіта, початкова освіта, технологічна освіта, професійна освіта, корекційна освіта, соціальна педагогіка, фізичне виховання, здоров’я людини, хореографія, музичне мистецтво, образотворче мистецтво, дизайн, декоративно-прикладне мистецтво, філософія, історія, філологія, українська мова і література, мова і література (із зазначенням іноземної мови), психологія, практична психологія, хімія, біологія, геологія, географія, екологія, математика, фізика, прикладна фізика, інформатика
Термін працевлаштування для збереження права на допомогу працевлаштуватись має до 10 жовтня відповідного року від закінчення закладу до працевлаштування має пройти не більше 6 місяців
Населений пункт працевлаштування села, селища, смт, міста села і селища
Місце працевлаштування загальноосвітній чи професійно-технічний навчальний заклад будь-які підприємство, установа, організація державної чи комунальної форми власності
Посада працевлаштування будь-яка педагогічна за кваліфікацією, яка набута під час навчання
Обсяг педнавантаження значення не має значення не має
Обов’язок відпрацювати не менш як три роки не менш як три роки
Вік працівника - до 35 років
Підстава отримання заява до навчального закладу до 10 жовтня заява до роботодавця до 1 грудня
Документи до заяви копія трудової книжки та копія трудового договору -
Джерело коштів Державний бюджет Державний бюджет
Платник відповідний навчальний заклад роботодавець
Розмір 5 мінімальних заробітних плат 10 мінімальних заробітних плат
Підстави звільнення, при яких допомога повертається власне бажання, порушення трудової дисципліни власне бажання, п. 3 ст. 40 КЗпП

У разі отримання допомоги за постановою від 11.07.2013 року № 587 працівник втрачає право на отримання допомоги за постановою від 26.09.2006 № 1361.

11 Responses to Про запровадження одноразової допомоги молодим працівникам сільської місцевості

  1. Оксана коментує:

    Агрономія рахується?

  2. Олексій Лугина коментує:

    Перелік містить спеціальності для роботи в соціальній сфері (освіта, культура, охорона здоров’я). Агрономія в переліку відсутня.

  3. Ольга коментує:

    якщо випускник ВУЗу 2013 року (педагог) працевлаштувався згідно трудового договору з 1 вересня 2013 вчителем по спеціальності “Фізика” чи має право в 2014 році на дану допомогу згідно постанови №587?

  4. Ольга коментує:

    Який структурний підрозділ районної державної адміністрації має вести облік молодих працівників?

    • Олексій Лугина коментує:

      Відповідно до ст. 28 Закону України «Про зайнятість населення» одноразова адресна допомога надається молодим працівникам з метою залучення їх до роботи в селах і селищах. Зазначений Закон набрав чинності з 1 січня 2013 року.
      Постанова Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 № 587 «Про затвердження Порядку надання одноразової адресної допомоги молодим працівникам, залученим до роботи в селах і селищах, та переліку професій (спеціальностей, напрямів підготовки), за якими надається така допомога» набрала чинності з 1 січня 2014 року.
      Відповідно до п. 5 Порядку для отримання допомоги молодий працівник подає керівникові закладу, підприємства, установи та організації відповідну заяву.
      Відповідно до п. 4 Порядку переліки молодих працівників, яким повинна бути надана допомога подаються закладами, підприємствами, установами та організаціями щороку до 1 грудня.
      Таким чином, лише з 1 грудня 2014 року вперше почнеться визначення права молодих працівників на допомогу. Постанова не дає відповіді на питання: чи виплачуватиметься допомога тим молодим працівникам, які працевлаштувались у 2013 році, тобто після набрання чинності Законом, але до набрання чинності постановою. Проте, до 1 грудня 2014 року ще можуть бути видані відповідні накази та роз’яснення Мінсоцполітики.
      Якщо законодавство так і не врегулює спірне питання, то рекомендую Вам до 1 грудня 2014 року спробувати подати роботодавцю заяву про виплату допомоги.
      Також поки не визначено, який структурний підрозділ райдержадміністрації вестиме облік молодих працівників, які отримали допомогу. Більш за все це буде управління праці та соціального захисту населення.

  5. Светлана коментує:

    Правда ли что что на этот год медики не будут получать подьемные?

    • Віталій коментує:

      Доброго дня! За відповідними роз’ясненнями звертайтеся до вашої галузевої Профспілки. Телефон правового інспектора праці Чернігівської обласної організації Профспілки працівників охорони здоров’я України: (0462) 77-44-90

  6. марина коментує:

    скажіть будь ласка, чи на сьогоднішній день діє ця постанова?

    • Олексій Лугина коментує:

      Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 14.05.2015 № 288, згідно з якою постанова про виплату допомоги молодим працівникам сільської місцевості втратить чинність. Втрата чинності відбудеться найближчим часом з дня опублікування постанови.

  7. виталя коментує:

    если я получил помощь,но хочу поменять работу с села в смт, на ту же профессию,я должен вернуть деньги или нет?

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>