Відповідно до ст. 19 Закону України «Про відпустки» жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

До профспілкових організацій неодноразово надходили звернення членів Профспілки про момент настання права на соціальну відпустку: коли друга дитина досягла трирічного віку незалежно від реалізації права на відпустку по догляду за дитиною; коли закінчилась відпустка по вагітності і пологах чи по догляду за дитиною; коли жінка хоч один день після закінчення відпустки по вагітності і пологах чи по догляду за дитиною фактичного приступила до виконання трудових обов’язків тощо.

Тому 20 серпня 2013 р. Чернігівська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України звернулась за роз’ясненням до Міністерства соціальної політики України.

Листом від 26.09.2013 № 427/13/116-13 Мінсоцполітики роз’яснило, що для отримання такої відпустки жінці недостатньо мати двох дітей віком до 15 років чи бути одинокою матір’ю і т.д., вона повинна працювати (виконувати свої трудові обов’язки). Право на вищезазначену відпустку у неї наступить після її виходу на роботу.

Олексій Лугина
юрисконсульт Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>