2018-word-of-the-year-justice-5920-91166f090d67c0f02a602b0d66a270c7@1xНаказом управління освіти Чернігівської міської ради від 31.10.2019 № 121-п згідно зі статтею 32 Кодексу законів про працю України, враховуючи показники проєкту бюджету України на 2020 рік, попереджено про можливі зміни істотних умов праці з 01.01.2020 року керівників закладів освіти.

На підставі наказу управління керівники закладів освіти почали видавати власні накази.

Стурбовані спілчани звертаються за роз’ясненням до профспілкових організацій щодо правомірності таких попереджень.

Чернігівська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України повідомляє, що наказ управління освіти Чернігівської міської ради від 31.10.2019 № 121-п НЕЗАКОННИЙ.

Так, відповідно до ч. 3 ст. 32 КЗпП України у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Суть закріпленої у ч. 3 ст. 32 КЗпП України гарантії полягає в наступному. Зміна істотних умов праці не може відбутись безпричинно, а лише у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці. В освітній сфері це можуть бути зміни в організації освітнього процесу. Лише при наявності таких змін роботодавець має право видати наказ, у якому чітко визначити, які саме умови і настільки зміняться та в яку сторону. Працівник має чітко уявляти ці зміни. З моменту повідомлення працівнику надається два місяці на роздуми: чи згоден він працювати у нових умовах чи ні.

Проте, у наказі від 31.10.2019 № 121-п не зазначається, які зміни в організації виробництва і праці призводять до зміни істотних умов праці та в чому полягає зміна істотних умов праці.

Такий наказ не відповідає статті 32 КЗпП України і не несе жодних правових наслідків для працівників, незалежно від того поставлять вони свій підпис про ознайомлення, чи ні. Більш того, працівники і не зобов’язані ознайомлюватись із наказом, який є неправомірним.

Також слід зазначити, що стаття 32 КЗпП України поширюється на зміни умов праці, які відбуваються з ініціативи роботодавця. Зміни умов праці, які відбуваються у зв’язку зі змінами у законодавстві, не потребують попередження працівників.

 

О.Лугина, юрисконсульт Чернігівської

обласної організації Профспілки

працівників освіти і науки України

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>