Чи може бути встановлено бухгалтеру, котрий має право на додаткову відпустку за ненормований робочий день тривалістю сім календарних днів ї, зайнятому на роботах з бухгалтерського обліку на комп’ютері, ще й додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю чотири календарні дні?

С.Корнейчик, смт Гаспра АР Крим

Усім працівникам, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах, до них належить і персональний комп’ютер, і яким тривалість щорічної відпустки не визначено іншими актами законодавства, надається право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до чотирьох календарних днів згідно з підрозділом „Інші види виробництв” розділу XXII „Загальні професії за всіма галузями господарства” (п. 58) Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 р. № 1290.

Статтею 8 Закону України «Про відпустки» передбачено, що конкретну тривалість таких відпусток встановлює колективний або трудовий договір залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Відповідно до п. 6 і 7 Порядку застосування названого вище Списку, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 30.01.98 р. № 16, додаткову відпустку за особливий характер праці надають пропорційно до фактично відпрацьованого часу. У розрахунок часу, що дає право працівнику на таку відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше як половину тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.

Облік часу, відпрацьованого в таких умовах, веде власник або уповноважений ним орган.

Якщо працівник, крім названої відпустки, має право на інший вид щорічної додаткової відпустки, то відповідно до ст. 10 Закону щорічну додаткову відпустку надають йому понад щорічну основну відпустку за однією підставою, обраною працівником.

Отже, в наведеному випадку, бухгалтер, який має право на щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день тривалістю до семи календарних днів, а також на щорічну додаткову відпустку за роботу на комп’ютері до чотирьох календарних днів, може обрати лише один вид додаткової відпустки.

О.Чернетенко,

головний спеціаліст (експерт з умов праці) відділу державної експертизи умов праці Міністерства праці та соціальної політики України)

ПРАЦЯ І ЗАРПЛАТА № 48 грудень 2005 р.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>