18-19 жовтня в 2012 року у Великій залі Будинку спілок м. Києва відбувся Всеукраїнський форум лідерів студентських профспілкових організацій. Форум був організований та проводився Асоціацією правозахисних організаторів студентів України спільно з Профспілкою працівників освіти і науки України за підтримки Державної служби молоді та спорту України в рамках реалізації програми «Соціальне становлення, духовний розвиток та формування загальнолюдських цінностей у студентської молоді».

Учасникам форуму надійшло привітання від Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, яке на урочистому відкритті зачитав перший заступник голови Державної служби молоді та спорту України Сергій Глущенко.

У роботі форуму взяли участь заступник Голови Федерації профспілок України Євген Драп’ятий, перший заступник голови Державної служби молоді та спорту України Сергій Глущенко, народний депутат України Андрій Пінчук, Президент Асоціації правозахисних організаторів студентів (АПОС) України Сергій Романюк, Директор департаменту з питань молоді та комунікацій Державної служби молоді та спорту України Ігор Хохич та понад триста активних, творчих профспілкових лідерів та представників студентського самоврядування з усіх регіонів України. Серед них були голови первинних профспілкових організацій студентів Ніжинського державного університету ім. М.В. Гоголя, Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка та Чернігівського державного технологічного університету.

Із доповіддю про актуальні проблеми молоді, вирішення яких потребує спільних дій влади, профспілок, органів самоврядування та громадськості виступив Президент АПОС, заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Романюк. Він наголосив на таких питаннях як створення сприятливих умов для соціального становлення студентської молоді, розвитку та реалізації творчих, інтелектуальних здібностей, лідерських якостей, формування активної громадянської позиції і, найголовніше, одержання повноцінної якісної освіти і подальшого працевлаштування.

Учасники форуму у своїх виступах висловили стурбованість станом виконання норм законодавства в частині соціально-економічного становища студентів, відсутністю дійових механізмів державної підтримки молоді в період її соціального становлення та розвитку, підвищення конкурентноздатності випускників ВНЗ на ринку праці, належної практики студентів. Також під час обговорення було підняте питання про спрощення санаторно-курортної картки Форми 072-О для оформлення у санаторій-профілакторій. Їхні пропозиції та зауваження і лягли в основу Резолюції, яку після доопрацювання буде доведено до широкого загалу.

Підбиваючи підсумки Форуму, учасники ще раз наголосили на необхідності посилення ролі студентства у розв’язанні найгостріших суспільних проблем, адже хто, як не вони знають про реальні потреби молоді та шляхи їх забезпечення.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>