Постанова президії комітету від 29.05.2012 р. Про роботу профспілкових організацій Варвинської районної організації щодо організаційного зміцнення Профспілки та вдосконалення форм і методів внутрішньоспілкової діяльності
ПОСТАНОВА
президії комітету Чернігівської обласної організації
Профспілки працівників освіти і науки України
29 травня 2012 року
Про роботу профспілкових організацій Варвинської
районної організації щодо організаційного зміцнення
Профспілки та вдосконалення форм і методів
внутрішньоспілкової діяльності
Варвинська районна організація Профспілки працівників освіти і науки, виконуючи статутні та Програмні рішення усіх організаційних ланок Профспілки, проводить певну роботу щодо організаційного зміцнення Профспілки та вдосконалення форм і методів внутрішньоспілкової діяльності.
Районний комітет, його президія здійснюють свою роботу згідно Положення про Варвинську районну організацію, планів роботи, суворо дотримуються статутних вимог щодо періодичності проведення пленумів та засідань президії. Щороку аналізується виконання плану роботи комітету, і ця інформація надсилається разом з планом роботи на наступний рік первинним профспілковим організаціям.
Координує і організовує діяльність первинних профспілкових організацій районний комітет Профспілки у складі 22 профспілкових активістів та президія районного комітету у складі 7 чоловік.
В організації склалася певна система координації діяльності первинних профспілкових організацій , яка реалізується наступним чином:
- обговорення і прийняття рішень на пленумах та засіданнях президії;
- доведення цих рішень і завдань до кожної первинної організацій;
- зворотній зв’язок первинної організації з районним комітетом;
- вивчення і впровадження передового досвіду роботи первинних організацій профспілки;
- постійне інформування про діяльність організації через власні інформаційні матеріали, інформаційні вісники обкому.
Щорічно, здійснюючи контроль за виконанням статутних вимог, районна організація визначає один із пріоритетних напрямів роботи, не залишаючи поза увагою інші. Так, у 2011 році основна увага приділялася діяльності первинних профспілкових організацій та організаційній роботі, 2012 – колдоговірному процесу. Пріоритети діяльності районної організації були визначені пленумом комітету у квітні 2011 року з порядком денним « Про пріоритети діяльності профспілкових організацій району по виконанню рішень УІІ з»їзду Профспілки працівників світи і науки України».
У районній організації проводяться профспілкові збори з єдиним порядком денним. На виконання постанови пленумів комітету обласної та районної організацій у первинних організаціях району пройшли профспілкові збори з порядком денним « Дієва первинка- сильна Профспілка- захищені працівники», на яких обговорювалися матеріали УІІ з»їзду Профспілки.
У полі зору районної організації постійно знаходиться робота з профактивом, його навчання. Заняття проводяться систематично, не менше 4 раз на рік. План навчання профактиву розробляється щорічно і затверджується президією, ведеться облік проведених занять.
Районний комітет здійснює моральне і матеріальне заохочення профспілкового активу. За 2011 рік було премійовано 33 профактивіста, на що було виділено 2660 гривень. Районною Угодою передбачено 3 дні додаткової відпустки головам первинних організацій.
Районним комітетом здійснено ряд заходів для зміцнення організаційних ланок.
Первинні профспілкові організації Варвинської районної організації здійснюють свою діяльність згідно Положень про ці організації. Положення прийняті у кожній первинній організації і погоджені другим пленумом комітету районної організації у грудні 2010 року.
Робота первинних організацій планується. Здебільшого регулярно проводяться засідання профкомів та профспілкові збори. Ділова документація в первинних організаціях ведеться охайно.
У більшості організацій налагоджено облік членів профспілки (Богданівська ЗОШ, Варвинська ЗОШ, Антонівська ЗОШ тощо), видаються профспілкові квитки, поновлені усі заяви на сплату профспілкових внесків, дотримуються вимоги Статуту Профспілки щодо добровільності вступу і виходу із Профспілки. У районі практикується урочисте вручення профспілкових квитків ( Журавська ЗОШ).
Комітет районної організації активізував роботу по інформаційному забезпеченню членів профспілки. З цією метою до первинних профспілкових організацій доводяться рішення пленумів райкому, обласного комітету, урядові постанови, тлумачення законів. Ця інформація зберігається у голів організацій, частково у профспілкових куточках.
В усіх відвіданих закладах дотримуються гарантії діяльності профспілкової організації, є умови для роботи голів організацій, немає випадків втручання у діяльність організацій з боку влади та керівників закладів. У Журавській ЗОШ та Гніденцівській ЗОШ функціонують профспілкові кімнати.
Разом з тим, слід відзначити, що в роботі Варвинського комітету Варвинської районної організації, первинних профспілкових організацій є ряд недоліків і не вирішених питань.
Варвинська районна організація Профспілки налічує 648 членів профспілки, які об»єднані у 22 первинні профспілкові організації. Відсоток профспілкового членства серед працюючих складає 96,7%. За останні п»ять років чисельність працюючих зменшилася, але зменшився і відсоток членів Профспілки серед працюючих на 1,7%. Є заклади, де немає первинної профспілкової організації ( Гніденцівський ДНЗ).
У перевірених організаціях на засіданнях профкомів не розглядалися питання виплати заробітної плати. Не дивлячись на велику заборгованість по виплаті заробітної плати у районі, жодна первинна організація , районний комітет Профспілки не звернулися до органів влади з цього приводу. Пропозиція голови Журавської ЗОШ прийняти звернення до органів влади з приводу заборгованості на пленумі комітету районної організації не знайшла підтримки у більшості членів комітету. Все це є результатом недостатньої організаційної роботи з питань основної діяльності профспілкових осередків – здійснення соціально-економічного захисту членів Профспілки.
Представники районної влади не запрошуються на засідання виборних органів районної організації, з ними не проводяться зустрічі профактиву.
Також спостерігається недостатня поінформованість працівників про роботу Профспілки (Світличанської ЗОШ, Журавський ДНЗ). Газета та бібліотечка голови профспілкового комітету були виписані на 2012 рік відповідно 6 та 5 примірників.
Не використовуються у інформаційній роботі засоби масової інформації. Райком профспілки недостатньо інформує трудові колективи безпосередньо на місцях, не проводяться дні райкому Профспілки в первинних профспілкових організаціях.
Варвинська районна організація не має жодного технічного засобу для інформаційної роботи. Не працюють профспілкові гуртки.
Трапляються випадки, коли на засіданні виборних органів первинних профспілкових організацій працівників не приймають у члени профспілки, обмежуючись заявами на вступ у Профспілку і заявами на відрахування внесків.
У деяких організаціях немає облікових карток, або вони не заведені на всіх членів Профспілки, неправильно пишеться назва галузевої Профспілки .
Не розроблені положення про Грамоту районної організації та
положення про районний огляд-конкурс на кращу первинну організацію.
Президія комітету обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Відзначити, що Варвинська районна організація Профспілки активізувала роботу по вдосконаленню форм і методів внутрішньоспілкової діяльності.
2. Комітету Варвинської районної організації:
2.1. Удосконалювати організаційно-статутну діяльність щодо здійснення захисних функцій, підвищення рівня внутрішньоспілкової діяльності. Спрямувати діяльність на збереження та нарощування профспілкового членства. Вжити заходів щодо вступу до Профспілки працівників Гнідинцівського ДНЗ.
2.2. Посилити контроль за виконанням власних рішень та рішень вищих за підпорядкуванням профспілкових органів.
2.3. Розробити Положення про проведення районного огляду-конкурсу на кращу первинну профспілкову організацію та положення про Грамоту районної організації.
2.4. Здійснювати контроль за укладанням колективних договорів первинними профспілковими організаціями з метою забезпечення відповідності положень колективних договорів нормам законодавства, галузевої, обласної та районної Угод .
2.5. Удосконалювати навчання профактиву. Розпочати організаційну роботу по створенню профспілкових гуртків на базі первинних профспілкових організацій району.
2.6. Активізувати інформаційну роботу. Практикувати проведення днів райкому профспілки в первинних профспілкових організаціях.
2.7. До 1.07.2012 року забезпечити виконання у первинних профспілкових організаціях постанови президії ЦК профспілки від 26.05.92 № П-16 «Про порядок обліку членів профспілки, виготовлення, збереження та видачі профспілкових документів» .
2.8. З метою соціально-економічного, професійного захисту членів Профспілки співпрацювати з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Особливу увагу звернути на дотримання трудового законодавства у закладах та установах освіти району.
3. Первинним профспілковим організаціям :
3.1. Підвищувати рівень проведення профспілкових зборів та засідань профкому. Використовувати їх у відстоюванні та захисті законних прав та інтересів членів профспілки відповідно до повноважень, наданих законодавством.
3.2. Посилити інформування членів профспілки.
3.3. Покращити роботу з укладення колективних договорів. На зборах заслуховувати звіти сторін про виконання положень договору.
3.4. Постійно дотримуватися норм внутрішньоспілкових документів при веденні профспілкового діловодства. Налагодити облік членів профспілки.
3.5. Згідно Статуту Профспілки працівників освіти і науки України прийом у члени профспілки здійснювати на засіданні виборних органів.
3.6. Організувати навчання рядових членів Профспілки в профспілкових гуртках.
4. Районним, міським комітетам Профспілки, профкомам ВНЗ та ПТНЗ:
4.1. Активізувати роботу щодо зміцнення довіри рядових членів організації до Профспілки. З цією метою здійснювати координацію діяльності первинних профспілкових організацій для відстоювання трудових, соціально-економічних прав працівників трудових колективів.
4.2. Використовувати ефективні форми і методи роботи з профспілковими кадрами, систематично здійснювати аналіз роботи з резервом, навчання голів первинних організацій та профактивістів, передбачати матеріальне заохочення для профспілкового активу.
4.3. Надавати методичну, практичну допомогу первинним профспілковим організаціям в організаційній роботі та здійснювати контроль за дотриманням ними положень Статуту Профспілки.
4.4. Підвищувати рівень інформаційного забезпечення профспілкових організацій та членів Профспілки. Покращити роботу профспілкових гуртків. Ширше використовувати профспілкову пресу, електронні засоби зв’язку.
5. Президії комітету обласної організації Профспілки:
5.1. Надати допомогу комітету Профспілки Варвинської районної організації у придбанні комп’ютера.
5.2. Провести навчання профспілкового активу Варвинської районної організації.
Голова Т.А.Матвеєва
Яка інформація на сайті є найбільш корисною для вас?
Теґи
ОТГ Оплата Спорт виплати вчитель-сумісник відпустки відрядження вітання галузева та генеральна угоди діловодство зарплата захист прав колдоговір консультації профспілки медогляди медіа методкабінети міжнародна співпраця нова робота нормативна база оздоровлення оплата праці оформлення нового працівника охорона праці пенсія перевірки переговори планування послуги ЖКГ постанова Президії правова допомога протестні дії профспілкове навчання робота середня школа соціальне партнерство соціально-економічний захист спартакіада стипендія студентський профактив трудовий договір фінансова робота фінансування освіти єдина тарифна сітка інформація ФПУ