ПОСТАНОВА

президії комітету Чернігівської обласної організації

Профспілки працівників освіти і науки України

3 квітня 2012 року

Про роботу комітетів Прилуцької районної

та міської організацій Профспілки щодо інформаційного

забезпечення діяльності організацій.

Прилуцька міська та районна організації Профспілки здійснюють свою інформаційну діяльність згідно із Статутом Профспілки та Програмою основних напрямів діяльності організацій Профспілки на 2011-2015 роки, де інформаційна робота є однією із її складових. Головними принципами інформаційного забезпечення діяльності організацій є максимальна оперативність, гласність у пропаганді профспілкових ідей і завдань, спрямованих на посилення мотивації членства в Профспілці.

Голови організаційних ланок беруть участь в управлінській діяльності установ освіти і використовують це у своїй інформаційній роботі.

Джерелами інформації для голів обох організацій є підписка на профспілкову періодичну пресу, використання у своїй діяльності веб-сайтів вищих профспілкових органів. Районна та міська організації мають технічні можливості для отримання та поширення інформації. Окремі кабінети мають первинні профспілкові організації ДНЗ «Дитячий будинок інтернатного типу» та Ладанської гімназії. Крім того первинна профспілкова організація ДНЗ «Дитячий будинок інтернатного типу» має власні комп’ютер з доступом до Інтернету, сканер.

Усі первинні організації міста Прилуки мають вихід в інтернет та доступ до електронної пошти. Міський комітет здійснює розсилку документів електронною поштою. Налагоджено зворотній канал зв’язку первинних організацій з міською організацією, якій надається необхідна інформація, статистична звітність.

Доступу до Інтернету в більшості первинних організацій району немає, оскільки відсутні технічні можливості не лише у навчальних закладах, а і у населених пунктах. Тільки чотири заклади освіти на день перевірки мали вихід в інтернет: Яблунівська ЗОШ, Дідівська ЗОШ, Сухополо’янська ЗОШ і Ладанська гімназія. У зв’язку з відсутністю інтернету в закладах освіти району первинні профспілкові організації отримують інформаційний матеріал від комітету районної організації друкований та у телефонному режимі.

Інформаційна робота міського та районного комітетів здійснюється через розповсюдження друкованих матеріалів. Ці матеріали є у кожній первинній організації, які відвідали члени робочої групи. Обидві організації виготовляють власні матеріали. За 2011 рік міський комітет виготовив 9 матеріалів і надіслав первинним профспілковим організаціям Комітетом районної організації було видано 10 матеріалів інформаційного характеру.

Власні агітаційні матеріали, використовуючи інформацію з Інтернету, виготовляють первинні профспілкові організації Прилуцької ЗОШ № 12, Прилуцької гімназії № 1, Прилуцької гімназії № 5., Прилуцької ЗОШ №7, Голубівської ЗОШ. Первинна профспілкова організація ДНЗ «Дитячий будинок інтернатного типу» практикує розмноження необхідних документів на структурні підрозділи закладу.

Кожна первинна профспілкова організація має профспілкові куточки, де розміщуються документи власні та ті, що надаються райкомом та міськкомом профспілки. З метою інформування членів Профспілки комітети використовують пленуми , на яких сторони Угод звітуються про виконання їх положень. Однією із форм інформування членів Профспілки обох організацій є проведення навчання профактиву. Навчання здійснюється згідно з планами роботи постійно діючих семінарів профактиву, які щорічно приймаються на засіданнях президій. Члени Профспілки навчаються у профспілкових гуртках, які працюють у ДНЗ № 11 та ЗОШ № 12, Сухополов’янській ЗОШ, Малодівицькій ЗОШ.

З метою формування позитивного іміджу, посилення мотивації профспілкового членства організації використовують засоби масової інформації: міську газету «Град Прилуки», районну газету та місцеве телебачення.

Міський та районний комітети Профспілки використовують у своїй роботі інформування органів влади про наявні проблеми. Комітетом міської організації у 2011 році були надіслані 2 звернення до місцевих органів влади та 3 – до вищих органів влади: Президента України, Міністерства соціальної політики, Кабінету Міністрів України. Голова районного комітету звертався до місцевих органів влади усно.

Робота обох організацій планується. У планах роботи міського комітету щороку планується проведення днів міського комітету в первинних профспілкових організаціях з метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, поповнення профспілкових куточків новими інформаційними матеріалами.

У Прилуцькій районній організації порушується Статут Профспілки. У 2011 році було проведено тільки один пленум комітету. На засідання президії виносяться, в основному, поточні питання.

В управлінні освіти Прилуцької міської ради та відділі освіти Прилуцької РДА є власні сайти, але міська та районна організації Профспілки не мають власного Web-сайту чи Web-сторінки. Не мають таких сторінок і первинні профспілкові організації міста. Голови первинних організацій не використовують у своїй інформаційній роботі сайти ЦК Профспілки, ФПУ.

Недостатньо використовується для інформування членів Профспілки періодична профспілкова преса в обох організаціях. У районній організації на 2012 рік виписано лише один екземпляр газети «Профспілкові вісті» та бібліотечки голови профспілкового комітету. Міська організація виписала на І півріччя 2012 р. – 4 прим. «Профспілкової газети».

Комітет районної організації недостатньо використовує у своїй діяльності навчання профактиву. Останнє навчання було у жовтні 2011 року. Інші категорії профспілкового активу не навчаються зовсім.

Необхідно зауважити, що слабо використовується у інформаційній роботі міським та районним комітетом проведення днів комітетів у первинних організаціях.

Для більшої інформованості членів Профспілки є необхідність розширити мережу профспілкових гуртків в обох організаціях.

Представники міської влади не запрошуються на засідання виборних органів міської організації, з ними не проводяться зустрічі профактиву.

У районній організації не в усіх закладах освіти сторони звітуються про виконання колективних договорів.

Деякі профспілкові стенди не містять інформацію про роботу і досягнення Профспілки, а лише план роботи, склад профкому тощо (Сухополов’янська ЗОШ, Обичівська ЗОШ, Ладанський ДНЗ № 1, Богданівська ЗОШ). Не скрізь в інформаційних стендах є інформації вищих профспілкових органів.

Членами Профспілки висловлені побажання до вищестоящих профспілкових організацій посилювати інформаційну роботу шляхом збільшення видів наочної інформації (Удайцівська спеціальна ЗОШ-інтернат, Богданівська ЗОШ), видання правових роз’яснень (Малодівицька ЗОШ, Яблунівська ЗОШ), частішого використання ЗМІ (Прилуцька ЗОШ № 12), частішого спілкування з головою районної організації (Ладанський ДНЗ № 1). Більшість голів вважають інформаційну роботу в районі і місті достатньою. Але під час спілкування з головами первинних профспілкових організацій та членами Профспілки виявлена недостатня інформованість саме членів Профспілки, що полягає у незнанні змін у законодавстві, досягнень Профспілки або сприйняття цих досягнень як самостійну турботу влади.

Президія комітету обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України

ПОСТАНОВЛЯЄ:

1.Позитивно оцінити діяльність Прилуцької міської організації Профспілки з інформаційного забезпечення діяльності первинних профспілкових організацій.

2. Визнати роботу Прилуцької районної організації з інформаційного забезпечення діяльності первинних профспілкових організацій недостатньою.

3. Відмітити належну інформаційну роботу первинних профспілкових організацій ДНЗ «Дитячий будинок інтернатного типу» м. Прилуки та Малодівицької ЗОШ Прилуцького району.

4. Прилуцьким міській, районній, територіальним організаціям:

4.1. Продовжити роботу щодо впровадження новітніх форм і методів інформаційного забезпечення профспілкової діяльності. Провести семінар-практикум для голів первинних профспілкових організацій по роботі з Web-сайтами вищих профспілкових органів.

4.2. Створити базову первинну профспілкову організацію по роботі з новими інформаційно-комунікативними технологіями в інформаційній роботі.

4.3. Створити власний Web-сайт чи сторінку на Web-сайті управління (відділу) освіти. Сприяти створенню сторінок первинних профспілкових організацій на Web-сайтах закладів освіти.

4.4. Заслуховувати на засіданні виборних органів питання «Про стан інформаційно-пропагандистської роботи та заходи по її покращенню».

4.5. У кошторисах передбачати кошти на технічне обслуговування оргтехніки. Вивчити питання виготовлення іміджевої продукції (буклетів, канцелярських товарів, календарів, пакетів тощо).

4.6. Практикувати проведення єдиних Днів профспілкової інформації в первинних профспілкових організаціях. Керівникам і членам виборних органів брати участь у проведенні профспілкових зборів та засідань профкомів.

4.7. З метою формування позитивного іміджу Профспілки, посилення мотивації профспілкового членства активніше використовувати можливості профспілкових і регіональних засобів масової інформації.

4.8. Забезпечувати підпискою на періодичні профспілкові видання первинні профспілкові організації, у яких налічується не менше 20 членів Профспілки.

4.9. З метою посилення інформування членів профспілки навчання профактиву проводити не менше 4 разів на навчальний рік. Розширити мережу профспілкових гуртків.

4.10. Організовувати огляди-конкурси на кращу інформаційно-пропагандистську роботу.

5. Профкомам первинних профспілкових організацій:

5.1. Активніше проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед членів Профспілки з використанням у роботі можливостей електронних засобів зв’язку.

5.2. Ввести в практику роботи постійне ознайомлення з матеріалами Web-сайтів ФПУ, ЦК Профспілки, обкому профспілки.

5.3. З метою інформування членів Профспілки про діяльність органів Профспілки використовувати профспілкові збори, профспілкові куточки, заняття профспілкових гуртків.

6. Комітету обласної організації:

6.1. Всебічно поглиблювати і розширювати інформаційні зв»язки між організаційними ланками Профспілки.

6.2. Використовувати досвід роботи Київської обласної організації Профспілки щодо активного і ефективного використання нових інформаційних технологій в організаційно-статутній діяльності виборних профспілкових органів.

6.3. Забезпечити повну інформатизацію поточної діяльності виборних профспілкових органів територіальних організацій Профспілки, використання профспілковим активом електронної пошти і мережі Інтернет, перехід на систему електронного обміну інформацією.

6.4. Активніше використовувати можливості профспілкових і регіональних засобів масової інформації, особливу увагу приділяти інформаційно-пропагандистському забезпеченню профспілкових заходів.

7. Президії Срібнянської районної організації Профспілки вирішити питання про придбання комп’ютера за дольової участі комітету обласної організації.

Голова                                 Т.А. Матвеєва

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>