Підсумки роботи Профспілки й Міністерства: виконання Галузевої угоди 2011-2015 років
23 листопада 2016 року у Києві відбувся пленум ЦК Профспілки працівників освіти і науки України. Засідання вели члени Бюро президії на чолі з Головою Профспілки Георгієм Трухановим. Участь у роботі пленуму взяли Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та заступник міністра Павло Хобзей, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.
В засіданні взяли участь і представники Чернігівщини: Тетяна Матвеєва – голова Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, Ольга Деркач – голова Чернігівської районної організації та Надія Бобруйко – голова Козелецької районної організації Профспілки.
Основне питання обговорення – стан виконання Галузевої угоди між Міністерством та ЦК Профспілки на 2011-2015 роки, продовженої на 2016 рік, та нова Галузева угода на 2016-2020 роки. Співдоповідачами з цього питання виступили заступник Голови Профспілки Сергій Романюк та заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей.
Заслухавши і обговоривши інформацію ЦК Профспілки та Міністерства учасники пленуму наголосили на необхідності подальшої співпраці ЦК Профспілки, виборних органів оргланок Профспілки усіх рівнів та Міністерства освіти і науки України, місцевих органів управління освіти і науки, інших владних структур на засадах соціального партнерства.
Пленум відзначає, що Профспілка працівників освіти і науки України, відповідаючи вимогам Закону України «Про соціальний діалог», на сьогодні є єдиною репрезентативною професійною спілкою освітян.
Захисні положення Галузевої угоди стали основою для укладення регіональних галузевих угод і колдоговорів навчальних закладів та установ освіти.
За даними 2015 року колективними договорами охоплено 1179,8 тисяч працюючих або 99,7% загальної чисельності працівників закладів освіти, де створені первинні профспілкові організації.
На виконання зобов’язань за Галузевою угодою Профспілка брала активну участь у законотворчому процесі при розгляді та погодженні нормативно-правових актів, які зачіпають права та інтереси працівників галузі, а також осіб, які навчаються. Впродовж 2011-2015 років розглянуто та внесено пропозиції майже до 556 законопроектів, 474 проектів постанов Кабінету Міністрів України, 367 проектів наказів та 363 інших нормативних документів Міністерства освіти і науки України, значна частина яких врахована під час їх схвалення та затвердження.
Здобутком Сторін стало виправлення ситуації з затримкою виплати заробітної плати працівникам у 2012-2015 роках. Необхідні кошти були вишукані Урядом для забезпечення своєчасної її виплати.
Забезпечено певне зростання заробітної плати працівників та поліпшення стипендіального забезпечення студентів.
Опротестовано низку запропонованих Кабінетом Міністрів України заходів «шокової терапії».
Надавалися спільні роз’яснення з трудових питань. Відображені певні пропозиції ЦК Профспілки у типових штатних нормативах навчальних закладів.
Разом з тим, учасники пленуму виокреслили ряд проблемних питань, які через недостатній рівень фінансування не вдалося забезпечити вирішити. Це стосується, зокрема, невиконання норм ст. 57 закону «Про освіту» щодо розміру посадових окладів педагогічних, науково-педагогічних працівників та рівня заробітної плати спеціалістів. Не дотримуються норми законодавства про оплату праці стосовно розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду. Порушуються житлово-побутові гарантії сільським педагогам.
Мали місце випадки несвоєчасної виплати відпускних, допомоги на оздоровлення, винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків.
Враховуючи зазначене вище, учасники вищого виборного профспілкового органу підтримують пропозиції Спільної комісії Міністерства освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України для ведення переговорів і здійснення контролю за виконанням Галузевої угоди щодо збереження структури чинної Угоди, включення в проект Галузевої угоди на 2016-2020 роки частини положень, які не втратили своєї актуальності, а також тих, які не вдалося забезпечити та зумовлених нагальними проблемами.
Пленум схвалив проект Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки та доручив Голові Профспілки Георгію Труханову підписати цей важливий документ.
За матеріалами прес-служби Профспілки працівників освіти і науки України
Яка інформація на сайті є найбільш корисною для вас?
Теґи
ОТГ Оплата Спорт виплати вчитель-сумісник відпустки відрядження вітання галузева та генеральна угоди діловодство зарплата захист прав колдоговір консультації профспілки медогляди медіа методкабінети міжнародна співпраця нова робота нормативна база оздоровлення оплата праці оформлення нового працівника охорона праці пенсія перевірки переговори планування послуги ЖКГ постанова Президії правова допомога протестні дії профспілкове навчання робота середня школа соціальне партнерство соціально-економічний захист спартакіада стипендія студентський профактив трудовий договір фінансова робота фінансування освіти єдина тарифна сітка інформація ФПУ