Чернігівська об2023-03-17 10.41.41ласна організація Профспілки надає важливого значення  навчанню профспілкових лідерів. Зміни, які відбуваються у законодавстві в умовах воєнного стану, вимагають постійної уваги і оновлення знань.

Чергове навчання голів організаційних ланок, яке нещодавно відбулося у режимі онлайн,  розпочала голова обласної організації Тетяна Матвеєва. Вона наголосила на тому, що необхідно остаточно завершити реорганізацію структури обласної організації і привести її у відповідність до  Статуту галузевої Профспілки та рішень ІХ з’їзду Профспілки, ліквідувати організації старої структури  і зняти їх з державного реєстру.

У роботі семінару взяла участь Ірина Личуха – головний спеціаліст відділу2023-03-17 10.41.34 формування Національного архівного фонду та діловодства Державного архіву Чернігівської області. Вона зупинилася на питаннях документування та архівного зберігання документів профспілкових організацій. Звернула увагу голів організаційних ланок на те, що у зв’язку із змінами в організаційній структурі обласної організації та ліквідації районних організацій необхідно максимально перевірити наявність та стан усіх документів організацій, які ліквідуються,  і здати їх на зберігання  в архівні відділи районних державних адміністрацій.

Олексій Лугина – юрисконсульт обласної організації окреслив коло питань, які останнім часом2023-03-17 10.41.27 найбільше турбують спілчан. Одними із таких питань є вилучення годин варіативної складової з навчальних планів і їх оплата за рахунок освітньої субвенції. Юрисконсульт прокоментував лист Міністерства освіти України, отриманий на запит обласної організації з даного питання.  Зупинився на питанні атестації педагогічних працівників, які відсутні на роботі у зв’язку з мобілізацією, перебувають у простої чи відпустці без збереження заробітної плати. Розтлумачив учасникам семінару  поняття терміну «місце роботи» для оплати тимчасової непрацездатності та для надання відстрочки від мобілізації. Ознайомив з рішенням Великої Палати Верховного Суду від 14.12.2022 щодо відсторонення невакцинованого працівника. Голови оргланок отримали відповіді на питання  про збереження заробітної плати мобілізованим педагогічним працівникам та багато  інших, які виникали у ході проведення семінару.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>