21 квітня 2015 року депутати Верховної Ради України проголосували за проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (щодо збереження науково-педагогічного кадрового потенціалу країни)». За відповідний закон у цілому проголосували 308 народних депутатів.

Відповідно до нього за науковцями під час роботи на наукових, науково-педагогічних посадах збережено право на отримання (призначення) пенсії у порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про наукову та науково-технічну діяльність», а не на умовах, передбачених Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Однак до 31 грудня 2015 року пенсіонерам-науковцям виплачуватимуть 85% пенсії.

Нагадаємо, що 8 квітня на своєму засіданні президія Чернігівської обласної організації Профспілки прийняла звернення до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, Міністерства соціальної політики України, Пенсійного фонду України щодо пенсійного забезпечення науково-педагогічних працівників та інших питань.

За матеріалами прес-служби Профспілки працівників освіти і науки України

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>