Голос солідарності вчителів в усьому світі!5 жовтня у багатьох країнах відзначають Всесвітній день вчителя. Він був започаткований у 1994 році. З того часу його офіційно визнали в більш як ста державах, у тому числі і в Україні.

Свято відзначають не тільки вчителі шкіл, а й викладачі вищих навчальних закладів, працівники сфери освіти і всі, хто вважає себе причетним до навчання молодого покоління. У Всесвітній день вчителя ООН пропонує батькам і всім громадянам на хвилину задуматися про те, як змінив їхнє життя хороший учитель, пам’ять про якого вони зберегли.

Історичною передумовою для запровадження Дня вчителя стала Спеціальна міжурядова конференція про статус вчителів (Special Intergovernmental Conference on the Status of Teachers), яка відбулася 5 жовтня 1966 року в Парижі. У результаті представниками ЮНЕСКО і Міжнародної організації праці був підписаний документ «Рекомендації, що стосуються статусу вчителів» (Recommendation concerning the Status of Teachers).

Темою цьогорічного Всесвітнього дня вчителів є гасло «Право на освіту означає право на кваліфікованого вчителя». Цього року також відзначається 70-та річниця прийняття Загальної декларації прав людини (1948 р.), в якій освіта визнана фундаментальним правом людини. Проте й сьогодні освіта є недоступною приблизно для 264 мільйонів людей в усьому світі, а в багатьох країнах соціально-економічне становище вихователів, педагогів, викладачів бажає бути кращим.

Інтернаціонал Освіти, як найбільша міжнародна конфедерація профспілок працівників освіти наголошує, що “Коли наші голоси звучать разом, ми можемо вплинути на уряди та міжнародне співтовариство, щоб розширити повноваження вчителів для побудови стійкого та демократичного суспільства”!

Зі святом, шановні освітяни, з Всесвітнім днем учителя!

За інформацією сайту ЦК Профспілки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>