Анатолій Заліський і Тетяна Матвеєва підписують обласну Угоду

Cоціальне партнерство є найбільш дієвим механізмом забезпечення координації дій органів держаної влади різних рівнів, органів місцевого самоврядування, Профспілки та безпосередньо навчальних закладів. Колдоговірним процесом в області охоплено 34636 працівників закладів і установ освіти, що складає 99,7% від усіх працюючих. Про це йшла мова на пленумі обласного комітету Профспілки, де були підведені підсумки виконання Угоди між управлінням освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації та Чернігівської обласної організації Профспілки за 2005-2011 роки, а також схвалена нова угода на 2012-2015 рр.

У своїй доповіді Тетяна Матвеєва - голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, відзначила ефективність механізму соціального партнерства в області, складовими якого є обласна Угода та угоди, укладені на рівні районів, міст, колективних договорів освітніх закладів. На користь соціального діалогу свідчать позитивні здобутки, досягнуті в ході реалізації положень Угоди. За останні чотири роки завдяки дії обласної Угоди, територіальних угод і колективних договорів сума коштів, витрачених на запровадження не передбачених законодавством пільг та виплат працівникам, склала більше 13 млн. грн.

Протягом двох останніх років обласним комітетом Профспілки було надіслано більше 60 звернень до різних інстанцій, що стосувалися питання рівня оплати праці працівників галузі, недопущення звуження трудових прав і соціально-економічних інтересів працівників, студентів та інше. Вирішенню ряду питань сприяла зустріч представників організаційних ланок Профспілки із заступниками голів Чернігівської обласної державної адміністрації та Чернігівської обласної ради.

Обласний комітет надає правову допомогу спілчанам, здійснює представництво їх інтересів в органах державної влади та місцевого самоврядування. Тільки у 2010 році юрисконсультом обласної організації було надано майже 500 консультацій. Із них 276 – членам Профспілки, 218 – профспілковим організаціям.

Контроль за реалізацією заходів з охорони праці, виконанням вимог чинного законодавства щодо створення оптимальних умов праці і навчання, здійснювався представниками Профспілки з питань охорони праці, які є в усіх районних та міських організаціях.

Чернігівська обласна організація регулярно займає призові місця у Всеукраїнському огляді по оздоровленню дітей Профспілки працівників освіти і науки України. Влітку 2011 року за фінансовою участю обкому профспілки, райкомів, міськкомів та профкомів вузів було оздоровлено 2214 дітей. Окрім того, цього року було організовано 350 екскурсійних поїздок, в яких побувало 14 тис. спілчан, щороку проводяться змагання зі спортивного туризму серед педагогічних працівників.

Обласний комітет профспілки приділяє значну увагу розвитку системи профспілкового навчання. Недарма, досвід роботи саме Чернігівської обласної організації щодо навчання профспілкових працівників та профактивістів був схвалений науково-методичною радою Федерації профспілок України.

Зі сторони роботодавців і соціальних партнерів з доповіддю по виконанню обласної угоди виступив Анатолій Заліський – начальник обласного управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації. Зокрема він наголосив, що на сьогодні заклади освіти області на 100% забезпечені педагогічними кадрами. Зберігається і позитивна тенденція щодо збільшення кількості вчителів, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра. Їх частка від загальної кількості педагогічних працівників складає 94,4%.

Щороку від 100 до 150 випускників вищих навчальних закладів (у 2011 році – 102) укладають тристоронні угоди між вищими навчальними закладами, студентами педвузів та місцевими органами управління освітою про працевлаштування випускників ВНЗ та виплати молодим вчителям одноразової грошової допомоги.

Було відзначено, що з метою попередження конфліктних ситуацій у трудових колективах, відділами (управліннями) освіти здійснюється контроль за розподілом педагогічного навантаження. Затвердження тарифікаційних списків на початку навчального року проводиться за участю голів райкомів, міськкомів Профспілки. Режим роботи, графіки роботи, розклад уроків, кошториси доходів і видатків, штатний розпис навчальних закладів затверджується за погодженням з профспілковими комітетами.

У санаторії-профілакторії, що діє на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, під час проходження курсів підвищення кваліфікації у 2010-2011 навчальному році змогли оздоровитися, отримати необхідні консультації лікарів та пролікуватися 646 педпрацівників.

За словами Анатолія Заліського, протягом року 2011 року забезпечено нарахування та виплата заробітної плати з урахуванням законодавчо визначених підвищень посадових окладів. В цілому за минулий рік посадові оклади освітян зросли на 16,3%. З 1-го вересня поточного навчального року всі педагогічні працівники закладів освіти області отримують надбавку в розмірі 20% за престижність праці. Разом з тим в області є проблема забезпеченості фінансовими ресурсами через несприятливу демографічну ситуацію в області, географічну специфікою, а також інші чинники, зокрема недосконалу формулу розподілу видатків на освіту.

Тетяна Матвеєва, Анатолій Заліський, Ніна Дудка Управління освіти і науки облдержадміністрації протягом останніх років неодноразово зверталось із законодавчою ініціативою щодо збільшення коефіцієнту приведення кількості учнів денних загальноосвітніх навчальних закладів сільської місцевості до коефіцієнту учнів усіх загальноосвітніх навчальних закладів. Такі зміни, навіть у межах існуючого ресурсу видатків на галузь, дозволили б перерозподілити асигнування між окремими місцевими бюджетами та збільшити їх обсяги на освіту в сільській місцевості найбільш депресивних і проблемних регіонів держави, в т.ч. в Чернігівській області.

За ініціативою робочої групи для ведення колективних переговорів, питання, які не вдалося реалізувати за час дії угоди через недостатній рівень фінансування галузі, внесено до нової угоди на 2012-2015 роки.

Процедурою підписання Угоди Анатолієм Заліським – начальником управлінням освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації та Тетяною Матвеєвою – головою обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України черговий пленум комітету обласної організації завершив свою роботу. Члени комітету і присутні висловили сподівання на неухильне виконання Угоди сторонами, які її підписали.

span style=”font-size: medium;”

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>