Чернігівські освітяни додають до своєї компетенції медіаграмотністьНа початку березня в Навчально-методичному центрі відбувся семінар для лідерів структурних ланок Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України. Тема навчання продиктована самим життям — “Медіаграмотність профспілкового лідера та навички фактчекінгу (перевірки фактів)”.

З початком бурхливого розвитку медійних технологій та соціальних мереж ступінь агресивності інформаційного поля лише зростає. Українська реальність доповнюється факторами зовнішньої агресії та виборчої кампанії. В такій ситуації профспілкові лідери мають проявляти особливу виваженість в питаннях інтерпретації та розповсюдження інформації.

Протягом семінару учасники обговорили питання специфіки роботи ЗМІ та журналістських стандартів, познайомилися з основними маніпулятивними технологіями в медіа та навчилися розрізняти маркери фейків (в першу чергу, в соціальних мережах). Також були розглянуті численні приклади маніпулятивних інформаційних публікацій.

Чернігівські освітяни додають до своєї компетенції медіаграмотністьЗаняття провів Віталій Копиш — спеціаліст обласної організації Профспілки, який одночасно є тренером проекту “Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність”. Цей проект реалізовується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX in Ukraine), разом з партнерами — Академією Української Преси та проектом Stopfake, за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансового сприяння посольств США та Великої Британії в Україні.

Після навчання відбулася нарада голів організаційних ланок. На ній обговорено підсумки участі організаційних ланок в огляді–конкурсі на кращу районну, міську, вузівську організації Профспілки та у Всеукраїнському громадському огляді-конкурсі стану умов і охорони праці в установах і закладах освіти області.

Проведено аналіз чисельності членів Профспілки в структурних ланках обласної організації та намічені подальші дії щодо посилення мотивації перебування у Профспілці.

Учасники наради обговорили реалізацію Програми оздоровлення та відпочинку членів Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України та членів їх сімей у 2019 році.

Чернігівські освітяни додають до своєї компетенції медіаграмотністьТетяна Матвеєва — голова обласної організації проінформувала голів організаційних ланок про проведення 20-21 лютого 2019 року на базі Чернігівського Навчально-методичного центру профспілок засідання постійної комісії Ради ФПУ з питань організаційної роботи та розвитку профспілкового руху, на якому члени комісії ознайомилися із досвідом роботи Чернігівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України по створенню галузевої первинної профспілкової організації в об’єднаній територіальній громаді. Комісія схвалила досвід роботи організації та рекомендувала його для розповсюдження.

Для ознайомлення з досвідом роботи первинних профспілкових організацій територіальних громад учасники заходу відвідали Деснянську об’єднану територіальну громаду, де зустрілися з Надією Бобруйко – головою первинної профспілкової організації Деснянської територіальної громади, керівництвом Деснянської селищної ради, начальником відділу освіти, директором Деснянського навчального закладу, профспілковим активом первинної профспілкової організації. Учасники зустрічі залишилися задоволені від отриманої інформації і спілкування.

Чернігівські освітяни додають до своєї компетенції медіаграмотність

Чернігівські освітяни додають до своєї компетенції медіаграмотність

Чернігівські освітяни додають до своєї компетенції медіаграмотність

Чернігівські освітяни додають до своєї компетенції медіаграмотність

Чернігівські освітяни додають до своєї компетенції медіаграмотність

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>