World Health DayТема Всесвітнього дня здоров’я у 2021 році – «Будуймо більш справедливий та здоровий світ».

З нагоди всесвітнього дня здоров’я 7 квітня 2021 року ВООЗ пропонує усім нам приєднатися до нової кампанії на підтримку побудови більш справедливого та більш здорового світу.

Наш світ – це світ нерівності

Як яскраво продемонструвала пандемія COVID-19, одні мають можливість жити більш здоровим життям і користуються легким доступом до медичних послуг, у інших же такої можливості немає. Все залежить виключно від умов, в яких люди народилися, виросли, живуть, працюють і старіють.

У всьому світі є народи, які ледве зводять кінці з кінцями, отримують мізерні доходи, живуть в неналежних умовах, не мають доступу до гідної освіти, мають високий ступінь безробіття, більшою мірою страждають від гендерної нерівності і не мають або майже не мають доступу до безпечних умов життя, чистої води та чистого повітря, не мають потрібної їжі та медичних послуг. Це призводить до невиправданих страждань, хвороб, які можна було б попередити, і передчасної смерті. Крім того, це має негативні наслідки для суспільства та економіки країн в цілому.

Несправедливо але передбачувано

Всесвітня організація охорони здоров’я закликає лідерів країн зробити так, щоб кожна людина змогла жити і працювати в умовах, які сприяють поліпшенню здоров’я, а не його погіршенню.

У той же час ВООЗ закликає лідерів вести моніторинг нерівності в питаннях здоров’я і забезпечувати всім людям своєчасний доступ до якісних послуг охорони здоров’я.

Від пандемії COVID-19 постраждали всі країни. Проте найбільш важкими її наслідки стали для тих, хто ще до пандемії вже знаходився в складному становищі, для тих, хто схильний до підвищеного ризику хвороби і має менше можливостей для отримання якісної медичної допомоги. Саме ці люди найбільшою мірою постраждали від негативних наслідків протиепідемічних обмежень.

ВООЗ сповнена рішучості домагатися того, щоб кожна людина в світі змогла реалізувати своє право на здоров’я.

Будьте здорові!

Разом будуймо більш справедливий та здоровий світ!

За матеріалами – ВООЗ 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>