Профспілки виходять на протест!
Президія Федерації профспілок України на своєму засіданні прийняла рішення про проведення Всеукраїнської акції протесту профспілок.
Акція пройде у два етапи:
- Перший попереджувальний етап – 9 жовтня 2018 року – у рамках Всесвітнього дня дій за гідну працю в областях України в трудових колективах на підприємствах, організаціях: у першій половині дня у трудових колективах, а в другій – у формі публічних заходів в обласних центрах.
- Другий заключний етап – 17 жовтня 2018 року – у Міжнародний день боротьби з бідністю – у Києві.
Мітинг-хода розпочнеться від майдану Незалежності до Верховної Ради України і Кабінету міністрів України.
Основні вимоги профспілок:
- за підвищення рівня зарплат і пенсій;
- проти зростання цін на споживчі товари і комунальні послуги;
- врахування у проекті Держбюджету-2019 пропозицій профспілок;
- STOP – державному рейдерству. Проти наступу влади на майнові права членів профспілок.
Профспілка працівників освіти і науки України приєднується до протестних дій і додає свої вимоги до влади.
ВИМОГИ
Профспілки працівників освіти і науки України
1. Встановити у Державному бюджеті України на 2019 рік розмір:
- прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні, не меншому: з 1 січня – 5167 гривень, з 1 липня – 5335 гривень, з 1 грудня – 5503 гривні;
- мінімальної заробітної плати з 1 січня у розмірі 7 751 гривні, з 1 липня – 8 003 гривні, з 1 грудня – 8 255 гривень.
2. Забезпечити встановлення у 2019 році розміру посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії на рівні трьох мінімальних заробітних плат та науково-педагогічного працівника на 25% вище відповідно до статті 61 Закону України «Про освіту» з вилученням з його Прикінцевих положень норми щодо чотирьох прожиткових мінімумів.
3. Забезпечити встановлення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС на рівні не нижче мінімальної заробітної плати.
4. Забезпечити виключення з розміру мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, премій, винагород та інших виплат з відновленням редакцій статті 95 Кодексу законів про працю України, статті 3 Закону України «Про оплату праці».
5. Передбачити в Державному бюджеті України на 2019 рік обсяги видатків на освіту не менше 7% ВВП відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту» замість запропонованих 6,13%.
6. Не допустити припинення безстрокових трудових договорів з вчителями пенсійного віку та укладення з ними строкових на 1 рік.
7. Збільшити обсяги видатків на виплату академічних стипендій учням та студентам пропорційно збільшенню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
8. Не допустити передачу фінансування державних вищих закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації з державного бюджету на місцеві бюджети.
9. Забезпечити підвищення на 10% розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічним працівникам з 1 вересня 2018 року.
Яка інформація на сайті є найбільш корисною для вас?
Теґи
ОТГ Оплата Спорт виплати вчитель-сумісник відпустки відрядження вітання галузева та генеральна угоди діловодство зарплата захист прав колдоговір консультації профспілки медогляди медіа методкабінети міжнародна співпраця нова робота нормативна база оздоровлення оплата праці оформлення нового працівника охорона праці пенсія перевірки переговори планування послуги ЖКГ постанова Президії правова допомога протестні дії профспілкове навчання робота середня школа соціальне партнерство соціально-економічний захист спартакіада стипендія студентський профактив трудовий договір фінансова робота фінансування освіти єдина тарифна сітка інформація ФПУ