Про облікову політику Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України
ПОСТАНОВА
президії комітету Чернігівської обласної організації
Профспілки працівників освіти і науки України
23 грудня 2011 року
Про облікову політику Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України
Керуючись Законом України “Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні” від 16.07.99 р. № 996-ХІV, затвердженими Міністерством фінансів України положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку (П(С)БО), Податковим кодексом України, інструкціями та іншими нормативними актами, які регулюють порядок ведення бухгалтерського обліку, складання і подання фінансової звітності, виконуючи вимоги, передбачені Статутом Профспілки працівників освіти і науки України та з метою забезпечення своєчасного надання достовірної інформації користувачам фінансової звітності, президія комітету ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про облікову політику Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України (додається) та ввести його в дію з 01 січня 2012 року.
2. Ознайомити з Положенням головного бухгалтера.
3. Загальний контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
4. Безпосередній контроль за виконанням вимог Положення покладається на головного бухгалтера.
5. У випадку зміни чинного законодавства щодо питань, які передбачені Положенням, перевагу мають норми законодавства. У такому разі у Положення повинні бути внесені відповідні зміни.
Голова Т.А.Матвеєва
-
Додаток до постанови президії №12 від 23.12.2011
Положення
про облікову політику Чернігівської обласної організації
Профспілки працівників освіти і науки України
1. Дане Положення розроблене на підставі Закону України “Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні” від 16.07.99 р. № 996-ХІV (далі – Закон про бухоблік), затвердженими Міністерством фінансів України положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку (далі – П(С)БО), Податкового кодексу України, інструкцій та інших нормативних актів, які регулюють порядок ведення бухгалтерського обліку, складання і подання фінансової звітності, на виконання вимог, передбачених Статутом, та з метою забезпечення своєчасного надання достовірної інформації користувачам фінансової звітності по Чернігівській обласній організації Профспілки працівників освіти і науки України.
2. Зазначена нижче форма організації бухгалтерського обліку встановлюється на забезпечення виконання пункту 4 статті 8 Закону про бухоблік з 1 січня 2012 року.
3. Бухгалтерський облік здійснюється головним бухгалтером. Посада головного бухгалтера входить до штатного розкладу підприємства.
4. Головний бухгалтер забезпечує дотримання вимог, передбачених Законом про бухоблік, зокрема п. 7 ст. 8, та іншими законодавчими та нормативними документами з питань організації і ведення бухгалтерського та податкового обліку.
5. Відповідальність за ведення податкового обліку, правильність і своєчасність складання і подання податкової звітності несе головний бухгалтер згідно з чинним законодавством.
6. Головний бухгалтер несе особисту відповідальність перед керівником відповідно до переліку питань, перерахованих у його посадовій інструкції і в цьому Положенні.
7. У зв’язку з відсутністю посади касира, ведення касових операцій покласти на головного бухгалтера.
8. Право першого підпису на банківських розрахунково-платіжних документах надається голові.
9. Головному бухгалтеру надається право другого підпису.
10. Документообіг регулюється відповідними організаційно-розпорядчими документами, виданими посадовими особами у межах наданих їм повноважень. До таких документів відносяться, зокрема (але не виключно): про бухгалтерську службу; про проведення інвентаризації та створення постійної та робочих інвентаризаційних комісій; про розмір встановленого ліміту каси, про порядок архівування документів, тощо.
11. Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо – безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
12. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов’язкові реквізити: назву документа (форми), дату і місце складання, назву організації, від імені якої складено документ, зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції, посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції .
13. Інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах, систематизується на рахунках бухгалтерського обліку в регістрах синтетичного та аналітичного обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов’язаних рахунках бухгалтерського обліку
14. Дані аналітичних рахунків повинні бути тотожні відповідним рахункам синтетичного обліку на перше число кожного місяця.
15. Регістри бухгалтерського обліку повинні мати назву, період реєстрації господарських операцій, прізвища і підписи або інші дані, що дають змогу ідентифікувати осіб, які брали участь у їх складанні.
16. Господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені.
17. У разі складання та зберігання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку на машинних носіях інформації підприємство на вимогу контролюючих або судових органів та своїх контрагентів зобов’язане за свій рахунок зробити копії таких документів на паперовому носії.
18. Відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці документи.
19. Інвентаризація активів і зобов’язань проводиться щороку перед складанням річної фінансової звітності станом на 01 грудня року, за який складається фінансова звітність, відповідно до ст. 10 Закону про бухоблік та інших нормативних документів, зокрема Інструкції з інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 11 серпня 1994 р. N 69. Інвентаризація основних засобів здійснюється 1 раз на 2 роки.
20. Склад постійно діючої інвентаризаційної комісії встановлюється розпорядженням керівника.
21. Бухгалтерський облік в організації ведеться згідно із Законом України “Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні” від 16.07.99 р. № 996-ХІV, та затвердженими Міністерством фінансів України положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.
22. Облікова політика організації будується з використанням наступних принципів бухгалтерського обліку і фінансової звітності: автономність, обачність, повне висвітлення (відображення), послідовність, безперервність, періодичність.
23. Облікова політика застосовується таким чином, щоб фінансові звіти повністю узгоджувались з вимогами Закону про бухоблік. Застосовуються перед усім ті підходи та методи для ведення бухобліку і надання інформації в фінансових звітах, які передбачені П(С)БО і найбільш адаптовані до діяльності організації.
24. В організації використовується автоматизована форма ведення обліку із застосуванням бухгалтерської програми.
25. До основних засобів слід відносити матеріальні активи, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких більше одного року (або операційного циклу, якщо він довший за рік) та вартість яких перевищує 2500 гривень. Із основних засобів організація має транспортний засіб легковий автомобіль.
26. До інших необоротних матеріальних активів слід відносити малоцінні необоротні матеріальні активи (МНМА), інші необоротні матеріальні активи. До складу малоцінних необоротних матеріальних активів (МНМА) відносяться матеріальні цінності, що призначаються для використання у господарській діяльності протягом періоду, який більше одного року з дати введення в експлуатацію таких матеріальних цінностей, та вартість яких не перевищує 2500 гривень.
27. Придбані основні засоби зараховуються на баланс організації за первісною вартістю. Одиницею обліку основних засобів є об’єкт основних засобів.
28. Амортизація основних засобів та інших необоротних матеріальних активів здійснюється прямолінійним методом із застосуванням строків, встановлених для кожного об’єкта основних засобів, зокрема: транспортні засоби 10 років, комп’ютерне обладнання 5 років, меблі 10 років, інші основні засоби 5 років, інші необоротні матеріальні активи 3 роки.
29. Амортизація малоцінних необоротних матеріальних активів (МНМА) нараховується в першому місяці використання об’єкта у розмірі 100 відсотків його вартості.
30. Організація може переоцінювати об’єкт основних засобів, якщо залишкова вартість цього об’єкта суттєво відрізняється від його справедливої вартості на дату балансу. У разі переоцінки об’єкта основних засобів на ту саму дату здійснюється переоцінка всіх об’єктів групи основних засобів, до якої належить цей об’єкт.
31. Переоцінка основних засобів тієї групи, об’єкти якої вже зазнали переоцінки, надалі має проводитися з такою регулярністю, щоб їх залишкова вартість на дату балансу суттєво не відрізнялася від справедливої вартості.
32. Одиницею бухгалтерського обліку запасів визнається їх найменування..
33. Запаси відображаються в бухгалтерському обліку по первісній вартості.
34. Вартість малоцінних та швидкозношуваних предметів, що передані в експлуатацію, виключається зі складу активів (списується з балансу із нарахуванням зносу в розмірі 100 % при передачі їх в експлуатацію) з подальшою організацією оперативного кількісного обліку таких предметів за місцями експлуатації і відповідними матеріально-відповідальними особами протягом строку їх фактичного використання (до моменту їх повної ліквідації, списання з балансу). Малоцінні і швидкозношувані предмети вартістю до 100 грн. за одиницю при передачі їх в експлуатацію за балансом не враховуються (окрім приладів обліку та спецодягу).
35. Запаси відображаються в бухгалтерському обліку і звітності за найменшою з двох оцінок: первісною вартістю або чистою вартістю реалізації.
36. По кожному контрагенту ведеться облік у розрізі договорів (рахунків).
37. Форми і системи оплати праці в організації використовуються відповідно до умов, передбачених відповідними положеннями.
38. В організації граничні норми добових на службові відрядження, гранична величина розрахунків готівкою, терміни подачі звіту про використання коштів, тощо використовуються передбачені діючими законодавчими актами
Голова Т.А. Матвеєва
Яка інформація на сайті є найбільш корисною для вас?
Теґи
ОТГ Оплата Спорт виплати вчитель-сумісник відпустки відрядження вітання галузева та генеральна угоди діловодство зарплата захист прав колдоговір консультації профспілки медогляди медіа методкабінети міжнародна співпраця нова робота нормативна база оздоровлення оплата праці оформлення нового працівника охорона праці пенсія перевірки переговори планування послуги ЖКГ постанова Президії правова допомога протестні дії профспілкове навчання робота середня школа соціальне партнерство соціально-економічний захист спартакіада стипендія студентський профактив трудовий договір фінансова робота фінансування освіти єдина тарифна сітка інформація ФПУ