Звітуються Первинні профспілкові організації територіальних громад
Минулого тижня профспілковий комітет Первинної профспілкової організації М.Коцюбинської територіальної громади Профспілки працівників освіти і науки України, яка була створена у травні 2017 року, звітував на звітно-виборній конференції про свою діяльність за цей період
У роботі конференції взяли участь Тетяна Матвеєва – голова обласної організації Профспілки, Олексій Лугина – юрисконсульт обласної організації.
З доповіддю про роботу профспілкового комітету виступила Ольга Деркач – голова первинної профспілкової організації територіальної громади.
У доповіді зроблено аналіз профспілкового членства за попередні роки. Сьогодні організація Профспілки нараховує 116 членів. Найбільш масовий вихід із профспілки відбувався на початку 2017 року, коли була створена М.Коцюбинська громада. З моменту створення у 2017 році первинної профспілкової організації цей процес зупинився і вона поповнилася 15 новими членами Профспілки.
Особливий акцент у доповіді було поставлено на Колективний договір, який укладений на 2018-2023 роки між відділом управління освітою Михайло-Коцюбинської територіальної громади та первинною профспілковою організацією Михайло-Коцюбинської територіальної громади Профспілки працівників освіти і науки України. Досягнуті домовленості сприяли вирішенню питань умов і оплати праці, надання відпусток, виплати винагороди, встановлення надбавок тощо. У грудні 2018 року сторони звітувались про виконання взятих на себе зобов’язань.
Виплата надбавки за вислугу років здійснюється всім педпрацівникам згідно законодавчо встановлених розмірів.
Надбавка за престижність педагогічної праці встановлена –15%
17% надбавки встановлено педагогам, хто потребує підвозу, 30%- директорам, їх заступникам, вчителям НУШ, 30% – педагогам , які підготували переможців учнівських конкурсів та олімпіад.
У територіальній громаді запроваджена премія Блакитного, дві номінації якої по 5 тисяч гривень передбачені для педагогів. Така премія була вручена Гальку А.В. – вчителю Андріївської ЗОШ (голові профкому) та Сапун Н.І.- вчителю гімназії.
У всіх навчальних закладах здійснюється доплата за класне керівництво, перевірку зошитів та письмових робіт, завідування бібліотекою та майстернею. Оплата праці вчителям за завідування навчальними кабінетами здійснюється відповідно до наказів керівників.
У цьому році були своєчасно виплачені відпускні, одночасно з ними і кошти на оздоровлення.
Виплата винагороди за сумлінну працю і зразкове виконання обов’язків у розмірі 30% здійснюється із дотриманням норми угоди до професійного свята.
Доповідачка зупинилася на перевагах норм Колективного договору для членів Профспілки. Хоча розміри більшості доплат чітко визначені законодавством, є ряд виплат, визначення розміру яких віднесено до компетенції колективних договорів і угод. Однієї з них є доплата за роботу у нічний час. Доплата 40% встановлюється за рішенням профспілкових органів для членів Профспілки.
Ключовим питанням у сфері зайнятості для профспілки є збереження робочих місць. Зменшення контингенту учнів призводить до оптимізації та реорганізації освітніх закладів, як наслідок – скорочення посад, втрата робочих місць. Профком організував навчання голів профспілкових організацій по питанню захисту прав працівників в процесі оптимізації мережі. Це дало свій позитивний результат саме у даній ОТГ. У квітні 2019 року освітянські колективи активно стали на захист своїх прав, дізнавшись про плани керівництва громади оптимізувати освітні заклади. В усіх закладах були проведені профспілкові збори, прийняті та надіслані звернення до депутатів та керівників. Завдяки активній позиції усіх членів Профспілки та вагомій підтримці з боку обласної організації Профспілки, процес був зупинений, працівники захищені.
«Цілком розумною і правильною є політика співпраці між профспілковими органами та керівництвом ОТГ, адже, за великим рахунком, ми спільно повинні спрямувати свої зусилля на вирішення соціально-економічних проблем членів територіальної громади та захист їхніх прав » – наголосила у своїй доповіді голова організації.
Профспілковим комітетом здійснювався громадський контроль за дотриманням трудового законодавства, проводились заходи для усунення виявлених порушень, надавалася правова допомога та забезпечувалося представництво інтересів спілчан у органах державної влади та місцевого самоврядування.
У доповіді проаналізовано стан організаційної, інформаційної та культурно-масової роботи у звітному періоді.
У обговоренні доповіді взяли участь делегати конференції, які одностайно запропонували вважати роботу первинної профспілкової організації задовільною.
На конференції виступила Тетяна Матвеєва – голова обласної організації Профспілки, яка дала оцінку ситуації, що склалася в галузі освіти у зв’язку з прийняттям нових законів та позиції Профспілки до цих змін.
Головою первинної профспілкової організації територіальної громади знову одноголосно обрано Деркач О.Ф.
Яка інформація на сайті є найбільш корисною для вас?
Теґи
ОТГ Оплата Спорт виплати вчитель-сумісник відпустки відрядження вітання галузева та генеральна угоди діловодство зарплата захист прав колдоговір консультації профспілки медогляди медіа методкабінети міжнародна співпраця нова робота нормативна база оздоровлення оплата праці оформлення нового працівника охорона праці пенсія перевірки переговори планування послуги ЖКГ постанова Президії правова допомога протестні дії профспілкове навчання робота середня школа соціальне партнерство соціально-економічний захист спартакіада стипендія студентський профактив трудовий договір фінансова робота фінансування освіти єдина тарифна сітка інформація ФПУ