Звернення до голови Чернігівської облдержадміністрації з питань заборгованості із заробітної плати працівникам освіти області та фінансування галузі у 2012 році
Шановний Володимире Миколайовичу !
Чернігівська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України звертається до Вас з питання заборгованості із заробітної плати працівникам освіти області та фінансуванні галузі у 2012 році.
Обмеженість бюджетних коштів у 2012 році, як ніколи поглибила розрив між потребою на освіту і сумою, затвердженою на галузь у місцевих бюджетах. Потреби освітян на оплату праці в середньому по області були забезпечені лише на 78,3 %, тобто на 9,0 місяців (у минулому році 9,9 місяців). До кінця року не вистачало 265,7 млн. грн. (у минулому році 151,6 млн. грн.). Дефіцит видатків на оплату праці мали абсолютно всі райони і міста. Найбільший дефіцит був у Варвинському, Щорському, Прилуцькому, Козелецькому, Ніжинському районах.
Станом на 14 листопада освітянам області не виплачена заробітна плата за другу половину жовтня на загальну суму 29,3 млн. грн. Заборгованість мають абсолютно усі райони та міста обласного значення, крім обласного центру та установ обласного підпорядкування. Найбільший відсоток невиплаченої зарплати у Коропському, Чернігівському, Ічнянському, Прилуцькому, Срібнянському, Козелецькому, Варвинському, Сосницькому районах.
Під сумнівом фінансування виплати заробітних плат за листопад і грудень 2012 року. На даний час найбільше не вистачає кошторисних призначень на оплату праці до кінця року в Чернігівському, Козелецькому, Семенівському, Варвинському, Ніжинському, Сосницькому, Городнянському районах.
Така ситуація спричиняє напругу в трудових колективах. Виборними профспілковими органами направляються звернення до органів влади різних рівнів. Проте, це не допомагає вирішити проблему. У ряді районів працівники освіти готові до вступу в колективний трудовий спір.
На звернення Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Міністерство фінансів України в листі від 14.11.2012 повідомило, що з боку Уряду вживаються заходи щодо збільшення фінансового ресурсу для місцевих бюджетів (двічі виділялась додаткова дотація, своєчасно перераховується дотація вирівнювання та додаткові дотації, надаються середньострокові позики та позики на покриття тимчасових касових розривів). В той же час, Мінфін зазначає, що місцевими органами влади області не вживається належних заходів стосовно підвищення рівня фіскальної та організаційної діяльності відповідних служб із наповнення місцевих бюджетів та економічного і раціонального використання коштів.
Виходячи з викладеного, просимо вжити заходів для вирішення питання щодо забезпечення фінансування галузі освіти в розмірах, які б гарантували нормальний перебіг навчально-виховного процесу, виконання норм чинного законодавства щодо трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників.
Голова Т.А. Матвеєва
Яка інформація на сайті є найбільш корисною для вас?
Пошук за датою
Листопад 2024 П В С Ч П С Н « Жов 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Теґи
ОТГ Оплата Спорт виплати вчитель-сумісник відпустки відрядження вітання галузева та генеральна угоди діловодство зарплата захист прав колдоговір консультації профспілки медогляди медіа методкабінети міжнародна співпраця нова робота нормативна база оздоровлення оплата праці оформлення нового працівника охорона праці пенсія перевірки переговори планування послуги ЖКГ постанова Президії правова допомога протестні дії профспілкове навчання робота середня школа соціальне партнерство соціально-економічний захист спартакіада стипендія студентський профактив трудовий договір фінансова робота фінансування освіти єдина тарифна сітка інформація ФПУ