a9-6776Нагадаємо, що до початку військової агресії рф та введення воєнного стану  в Україні діяла норма статті 73 Кодексу законів про працю України, відповідно до якої на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться. Зокрема були такі святкові і неробочі дні:

  • Трійця – цього року 12 червня (неділя);
  • День Конституції України – 28 червня (вівторок).

За статтею 67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день співпадає з суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тобто вихідним днем мав б бути понеділок 13 червня (перенесення вихідного з 12.06.2022 р.) та 28 червня (святковий день).

Але через війну працюватимуть в ці дні з оплатою праці як у звичайний (несвятковий) робочий день

Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (ч. 3 ст. 12) змінено ці правила мирного часу та встановлено, що у період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), ч. 1 ст. 65, ч.ч. 3-5 ст. 67 та ст.ст. 71-73 (святкові і неробочі дні).

На практиці це означає, що офіційних святкових та неробочих днів під час дії воєнного стану в Україні немає. При цьому графік роботи та час відпочинку встановлює роботодавець.

Фахівці Держпраці та експерти з кадрового діловодства з цього приводу зазначають, що кожен роботодавець у 2022 році може самостійно вирішувати – чи дотримуватися старих правил і не працювати в понеділок, або, якщо є виробнича необхідність в умовах воєнного стану – понеділок буде робочим.

У такому випадку працівники працюватимуть в ці дні з оплатою праці як у звичайний (несвятковий) робочий день.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>