serpn2024_t-32-of-4326 серпня 2024 року відбулася Всеукраїнська освітня конференція «Серпнева – 2024», яка цьогоріч пройшла у змішаному форматі «офлайн-онлайн»: дивитися наживо онлайн-трансляцію  мали змогу освітяни з усієї країни.

Всупереч масованій ракетній атаці ворога подія стала платформою для обговорення ключових рішень та трансформацій у системі освіти, а також розуміння перспектив нового навчального року.

Відкрив захід і першим спікером події став Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України. Він представив основні напрями розвитку освітньої системи в Україні, зосередивши увагу на цифровізації.

Серед ключових озвучених ініціатив – реанімація реформи НУШ, впровадження сучасних технологій, скорочення бюрократії, модернізація закладів вищої освіти, запровадження грантів на навчання та зміна підходу до роботи наглядових рад.

Окрему увагу було приділено застосунку «Мрія», який, за його словами, стане ключовим інструментом для трансформації освіти в Україні, допомагаючи створити систему, яка формує професійних людей для нової економіки.

Далі на головній сцені відбулася панельна дискусія «Освіта рухає світ», де Міністр освіти і науки Оксен Лісовий, разом із разом із донорами-партнерами, експертами та педагогами обговорили роль освіти у розвитку суспільства та її стратегічне значення.
serpn2024_t-24-of-43

До спілкування на конференції долучилася Ольга Чабанюк, заступниця Голови Профспілки працівників освіти і науки України. Вона підкреслила важливу роль вчителя в сучасному суспільстві, особливо в умовах війни. Ольга Чабанюк звернула увагу на необхідність вшанування педагогів, мотивації їх праці та надійного захисту їхніх прав у цей надскладний період, як і було наголошено у Заяві Профспілки.

Загалом під час роботи конференції було приділено увагу трьом основним темам:

Освітні політики: стратегічний рівень – обговорення відновлення доступу до освіти, освіти як державної стратегії та навчання в умовах війни.
Практичне – зосереджено на перезавантаженні Нової української школи, реформі профільної середньої освіти та розвитку професійно-технічної освіти.
Освітні можливості – говорили про соціально-емоційний розвиток у садочках, цифровізацію освіти, позашкільну та альтернативну освіту.

Серпнева конференція завершилася, але з початком нового навчального року, який буде непростим в умовах війни, виклики для освітньої системи тільки розпочинаються. Сподіваємося, що ця подія допоможе у розумінні трансформації української освіти, об’єднавши професійну спільноту навколо ідей, які спрямовують її на подальший розвиток.
serpneva2024-57-of-79

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>