Профспілки вступили в колективний трудовий спір з Урядом та роботодавцями
Спільний представницький орган (СПО) об’єднань профспілок на засіданні 27 квітня прийняв рішення про вступ в колективний трудовий спір з Кабінетом міністрів України та з СПО сторони роботодавців.
Вів засідання Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий. Він проінформував про ситуацію, яка склалась в форматі соціального діалогу між його учасниками, про те, якою була реакція на вимоги профспілок з боку урядовців та роботодавців, і які саме конкретні кроки мають здійснити профспілки у цих умовах.
Після обговорення інформації з даного питання, з якою виступив Перший заступник Голови СПО, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк, враховуючи недостовірну відповідь СПО сторони роботодавців щодо заборгованості по зарплаті та ненадходженням відповіді на висунуті профспілками Вимоги з боку Уряду, прийнято рішення вступити в колективний трудовий спір (конфлікт) з Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні, а також з Кабінетом міністрів України. При цьому моментом настання колективного трудового спору (конфлікту) вважати прийняте на цьому засідання рішення.
СПО об’єднань профспілок вирішав також:
- запропонувати Кабінету Міністрів України утворити примирну комісію для вирішення колективного трудового спору;
- звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з пропозицією щодо внесення конституційного подання стосовно відповідності Конституції України (конституційності) Закону України від 29.12.2014 № 77-VIII «Про реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці», Закону України від 28.12.2014 № 79-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин», Закону України від 28.12.2014 № 80-VIII «Про Державний бюджет України на 2015 рік».
СПО рекомендував профоб’єднанням – суб’єктам Угоди про утворення СПО об’єднань профспілок:
- звернутися до своїх первинних профспілкових організацій з метою організації роботи щодо масового вступу в колективні трудові спори працівниками підприємств, де є заборгованість із виплати заробітної плати;
- у триденний строк письмово проінформувати місцевий орган виконавчої влади (Київську міську державну адміністрацію), орган місцевого самоврядування (Київську міську раду) та Національну службу посередництва і примирення.
За матеріалами сайту Профспілки працівників освіти і науки України
Яка інформація на сайті є найбільш корисною для вас?
Теґи
ОТГ Оплата Спорт виплати вчитель-сумісник відпустки відрядження вітання галузева та генеральна угоди діловодство зарплата захист прав колдоговір консультації профспілки медогляди медіа методкабінети міжнародна співпраця нова робота нормативна база оздоровлення оплата праці оформлення нового працівника охорона праці пенсія перевірки переговори планування послуги ЖКГ постанова Президії правова допомога протестні дії профспілкове навчання робота середня школа соціальне партнерство соціально-економічний захист спартакіада стипендія студентський профактив трудовий договір фінансова робота фінансування освіти єдина тарифна сітка інформація ФПУ