unnamedВідповідно до підпункту 2 пункту 3 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про повну загальну середню освіту» з педагогічними працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, яким виплачується пенсія за віком, до 1 липня 2020 року укладаються строкові трудові договори. У даному випадку відбувається не звільнення працівників, а їх переведення (зміна умов трудового договору). Влітку такі працівники ідуть у щорічні відпустки на загальних підставах. Розрахунок з працівником не проводиться, компенсація за відпустку не виплачується, робочий рік для надання відпустки не змінюється.

Працівники, які відмовились від продовження трудових відносин на умовах строкового трудового договору, звільняються згідно з п. 9 ч. 1 ст. 36 КЗпП України 30 червня 2020 року. Таким працівникам при звільненні виплачується компенсація за невикористану відпустку. Проте, працівник може скористатись правом на одержання відпустки з наступним звільненням. Так, відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про відпустки» за бажанням працівника у разі його звільнення (крім звільнення за порушення трудової дисципліни) йому має бути надано невикористану відпустку з наступним звільненням. Датою звільнення в цьому разі є останній день відпустки.

Працівники, з якими строкові договори будуть продовжені з 1 липня 2021 року, не звільняються. Тому влітку такі працівники матимуть право на щорічні відпустки на загальних підставах.

Працівники, з якими строкові договори не будуть продовжені, звільняються у зв’язку із закінченням строку трудового договору згідно з п. 2 ст. 36 КЗпП України. Таким працівникам при звільненні виплачується компенсація за невикористану відпустку. Проте, працівник може скористатись правом на одержання відпустки з наступним звільненням. Так, відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону України «Про відпустки» у разі звільнення працівника у зв’язку із закінченням строку трудового договору невикористана відпустка може за його бажанням надаватися й тоді, коли час відпустки повністю або частково перевищує строк трудового договору. У цьому випадку чинність трудового договору продовжується до закінчення відпустки.

 

 

Юрисконсульт Чернігівської обласної

організації Профспілки працівників

освіти і науки України О.В.Лугина

27.04.2020

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>