Про недопустимість вимагання додаткових матеріалів від педагогічних працівників, які атестуються
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ | ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСНА |
ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ | ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ |
ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ | ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ |
вул. Шевченка, 34, м. Чернігів, 14013 | вул. Шевченка, 5, м. Чернігів, 14000 |
11.03.14 №01/706 | 11.03.2014 №12 |
Начальникам відділів, управлінь освіти, керівникам навчальних закладів
Головам районних, міських, первинних організацій Профспілки
Про недопустимість вимагання додаткових матеріалів
від педагогічних працівників, які атестуються
На численні звернення педагогічних працівників про вимагання працівниками методичних кабінетів (центрів) під час атестації додаткових матеріалів повідомляємо.
У пункті 3.3 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930 (далі – Типове положення) перераховані шляхи вивчення атестаційною комісією педагогічної діяльності осіб, які атестуються:
1) відвідування уроків, позаурочних заходів;
2) вивчення рівня навчальних досягнень учнів з предмета, що викладає вчитель;
3) ознайомлення з навчальною документацією щодо виконання педагогічним працівником своїх посадових обов’язків;
4) участь вчителя у роботі методичних об’єднань, фахових конкурсах та інших заходах, пов’язаних з організацією навчально-виховної роботи тощо.
Типовим положенням не передбачено написання педагогічними працівниками, які атестуються, звітів про роботу у міжатестаційний період, оформлення папок з документами про результати своєї роботи, планами уроків, методичними розробками, сценаріями виховних заходів, підготовка презентацій, надання відеозаписів уроків й інших відомостей про роботу.
Виходячи зі змісту Типового положення атестація педагогічного працівника – це не своєрідний екзамен, а оцінка існуючого професійного рівня. Члени атестаційної комісії не мають права вимагати від педагогічних працівників виготовлення для атестації жодних додаткових матеріалів. Атестаційна комісія має оцінювати здобутки педагогічного працівника у процесі професійної діяльності.
Про недопущення вимагання від педагогічних працівників, які атестуються, будь-яких звітів та узагальнюючих матеріалів неодноразово зазначалось у документах галузевого Міністерства:
- лист від 04.11.2002 № 1/9-482;
- наказ від 17.05.2005 № 297 «Про подолання проявів бюрократизму в освіті»;
- лист від 21.10.2005 № 1/9-584;
- лист від 25.10.2012 № 1/9-779 «Щодо атестації педагогічних працівників».
Власні методичні розробки, які пройшли апробацію та схвалені науково-методичними установами, повинні мати лише педагогічні працівники, які претендують на присвоєння педагогічних звань “викладач-методист”, “учитель-методист”, “вихователь-методист”, “практичний психолог-методист”, “педагог-організатор-методист”, “керівник гуртка-методист”.
Крім того, повідомляємо, що відповідно до п. 2.1 Положення про районний (міський) методичний кабінет (центр), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.12.2008 № 1119, метою діяльності методкабінету (центру) є науково-методичне забезпечення системи загальної середньої та дошкільної освіти, організація науково-методичної роботи, підвищення кваліфікації, професійного рівня педагогічних працівників загальноосвітніх, дошкільних і позашкільних навчальних закладів і розвиток їхньої творчої ініціативи у міжкурсовий період.
У п. 3.2.7 зазначеного Положення серед завдань діяльності методкабінету (центру) визначено вивчення потреб і надання практичної допомоги педагогічним працівникам, у тому числі в період підготовки їх до атестації; участь у роботі атестаційних комісій, надання на звернення відділу (управління) освіти оцінки якості навчально-виховної роботи педагогічних працівників, що атестуються.
Контрольними функціями працівників методичних кабінетів законодавство не наділяє.
Начальник управління | Голова Чернігівської |
освіти і науки Чернігівської | обласної організації Профспілки |
облдержадміністрації | працівників освіти і науки України |
А.А.Заліський | Т.А.Матвеєва |
Яка інформація на сайті є найбільш корисною для вас?
Теґи
ОТГ Оплата Спорт виплати вчитель-сумісник відпустки відрядження вітання галузева та генеральна угоди діловодство зарплата захист прав колдоговір консультації профспілки медогляди медіа методкабінети міжнародна співпраця нова робота нормативна база оздоровлення оплата праці оформлення нового працівника охорона праці пенсія перевірки переговори планування послуги ЖКГ постанова Президії правова допомога протестні дії профспілкове навчання робота середня школа соціальне партнерство соціально-економічний захист спартакіада стипендія студентський профактив трудовий договір фінансова робота фінансування освіти єдина тарифна сітка інформація ФПУ